Korony Porcelanowe - licowane porcelaną

Korony stomatologiczne są to uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt i funkcję zniszczonego zęba nawet wtedy, gdy nie jest już możliwa standardowa odbudowa zęba za pomocą wypełnienia. W naszym gabinecie oferujemy korony pełnoceramiczne oraz korony licowane porcelaną - oba rodzaje koron pozwalają uzyskać doskonały efekt estetyczny i funkcjonalny. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat zabiegu:

  • pierwsza wizyta: po zakwalifikowaniu zęba do założenia korony protetycznej lekarz przystępuje do szlifowania wybranego zęba. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Następnie stomatolog pobiera wycisk i odsyła go do laboratorium protetycznego. Wizytę kończy wykonanie korony tymczasowej, która zapewnia estetyczny wygląd i funkcjonalność do momentu zacementowania gotowej korony protetycznej.
  • druga wizyta: po przymiarce i sprawdzeniu gotowej korony protetycznej lekarz cementuje koronę na stałe w ustach pacjenta

Najczęściej zadawane pytania:

  • jakie są wskazania do wykonania koron? - wskazaniem do okoronowania zęba jest duże zniszczenie tkanek zęba, stan po leczeniu kanałowym oraz niezadowalający wygląd estetyczny zęba.
  • jaka jest różnica pomiędzy koroną licowaną a pełnoceramiczną - różnica pomiędzy tymi dwoma typami koron polega na materiale użytym do ich wykonania. Korony licowane porcelaną składają się z metalowej czapeczki, na którą napalane są warstwy porcelany o różnej przezierności i kolorze. Korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z porcelany i charakteryzują się one najlepszym możliwym efektem estetycznym, gdyż nie ma potrzeby blokowania ciemnej warstwy metalu, tak jak w koronach porcelanowych.
Korony porcelanowa na metalu Wrocław

 

Korony porcelanowa na metalu Wrocław


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław