Mosty porcelanowe na tlenku cyrkonu

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu należą do stałych uzupełnień protetycznych. Zacementowane są na stałe na zębach własnych pacjenta co czyni je bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem protetycznym. Za pomocą mostów protetycznych można uzupełnić braki jedno lub kilku - zębowe. Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu są alternatywą dla zastosowania implantów. Most zawieszony na własnych zębach filarowych pacjenta odtwarza brakujące zęby pod względem zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym. W odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych napalanych na metalu porcelana napalana jest na szkielecie mostu wykonanym z tlenku cyrkonu. Jest to nowoczesny materiał gwarantujący niezbędną wytrzymałość oraz idealny efekt estetyczny. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:

  • pierwsza wizyta: po zaplanowaniu uzupełnienia protetycznego lekarz przystępuje do szlifowania zębów wybranych jako filary protetyczne. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Wizytę kończy pobranie wycisków i odesłanie ich do laboratorium protetycznego oraz zabezpieczenie oszlifowanych zębów filarowych za pomocą koron tymczasowych.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog przymierza szkielet mostu w jamie ustnej pacjenta i dokonuje ewentualnych korekt, po czym odsyła most do wykończenia w laboratorium protetycznym.
  • trzecia wizyta: po przymiarce i sprawdzeniu gotowego mostu lekarz stomatolog cementuje uzupełnienie na stałe w ustach pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania:

  • jakie są wskazania do wykonania pełnoceramicznych mostów protetycznych? - wskazaniem są każde braki zębowe pod warunkiem obecności odpowienio ulokowanych zębów filarowych. Można się o tym przekonać dopiero po badaniu stomatologicznym. W przypadku, gdy braki zębowe są zbyt rozległe do wykonania mostu proponujemy mosty w systemie ZX 27 lub leczenie implantologiczne.
  • jak długi jest czas wykonania uzupełnienia? - od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia mija ok 8-10 dni, po tym czasie można na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i odtworzoną czynnością żucia.
  • jakie są inne możliwości odbudowy braku pojedynczych zębów? - alternatywą dla stosowania klasycznych mostów protetycznych jest odbudowa braku zęba za pomocą pojedynczych koron na implantach. Rozwiązanie takie jest korzystniejsze z powodu braku konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów pacjenta.
Mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu

 

Mostek pełnoceramiczny cyrkonowy

 

mosty cyrkonowe Wrocław


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław