Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest jednym z bardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej. Zabieg ten pozwala usunąć wszystkie powierzchniowe przebarwienia powodowane przez kawę, herbatę czy papierosy. Zabieg piaskowania pozwala na przywrócenie naszym zębom dawnego bielszego koloru i blasku, przy czym jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jak wygląda piaskowanie zębów? Oto uproszczony schemat zabiegu:

  • pierwsza wizyta: po usunięciu kamienia nazębnego, lekarz stomatolog oczyszcza strumieniem piasku z wodą powierzchnie zębów. Zużyty piasek jest odsysany z jamy ustnej za pomocą ssaka chirurgicznego. Zabieg trwa około 15-20 minut w zależności od ilości osadów na powierzchni zębów

Najczęściej zadawane pytania:

  • w jakim celu stosuje się piaskowanie zębów? - zabieg piaskowania zębów zaleca się w celu dogłębnego usunięcia przebarwień i osadów nazębnych powstałych wskutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Przebarwienia takie są bardzo trudne do usunięcia innymi metodami  oraz szczotkowaniem zębów. Po ich usunięciu zęby odzyskują dawny jaśniejszy kolor i połysk
  • czy piaskowanie zębów jest bolesne? - prawidłowo wykonane piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne, jak również jest też całkowicie nieszkodliwe dla tkanek zęba i dziąseł.
  • jak dbać o zęby po piaskowaniu? - po zabiegu piaskowania obowiązuje tzw. 24 - godzinna biała dieta. W tym czasie w szczególności należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych "kolorowych" napojów i pokarmów. Po tym czasie można stosować normalną dietę.
  • jak długo utrzymuje się efekt piaskowania? - trwałość efektu jest uzależniona od stopnia dbałości o higienę oraz od przyzwyczajeń żywieniowych i wynosi zwykle od 6 miesięcy do 2~3 lat.
Piaskowanie zębów Wrocław

 

Czyszczenie zębów i usuwanie przebarwień na zębach


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław