Wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Niestety kawa, herbata, papierosy a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto - szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej, niż powinniśmy - a jak wiadomo śmiech to zdrowie. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Naszym pacjentom proponujemy profesjonalne wybielanie zębów - laserowe lub nakładkowe. Wielu naszych pacjentów  po przeprowadzonym zabiegu nareszcie przestało zasłaniać usta i przebarwione zęby podczas uśmiechu... Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:

Wybielanie laserowe:

  • pierwsza wizyta: lekarz sprawdza stan uzębienia, osusza i przygotowuje zęby a następnie nakłada specjalny żel ochraniający dziąsła i utwardza go lampą UV. Następnie nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla go przez 15 minut. W naszych klinikach do wyboru mamy 2 lampy wybielające - lampę wybielającą Beyond Whitening lub lampą wybielającą Sema C-bright. Dla najlepszego efektu wybielania, cały cykl powtarzany jest 3-krotnie po 15 minut na jednej wizycie, na którą trzeba zarezerwować około 75 minut. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu a hasło "Śnieżno-białe zęby w 1 godzinę" jest tutaj jak najbardziej na miejscu. U pacjentów pierwszorazowych przed umówieniem wizyty pobieramy zwrotny zadatek na leczenie. UWAGA PROMOCJA ! Cena wybielania laserowego w naszym gabinecie zostaje obniżona o 250zł  i wynosi tylko 750zł !!!

Wybielanie nakładkowe:

  • pierwsza wizyta: po badaniu stanu jamy ustnej oraz zębów lekarz pobiera wyciski na łyżkach wyciskowych i wysyła je do laboratorium protetycznego w celu odlania modeli zębów i wykonania indywidualnie dopasowanych nakładek wybielających.
  • druga wizyta: lekarz wręcza pacjentowi przygotowane przez technika nakładki wybielające na zęby oraz 2 strzykawki z żelem wybielającym. Nakładki z żelem należy zakładać na noc przez 3-4 kolejne noce. Koszt wybielania nakładkowego to 700zł. Metoda ta jest tańszą alternatywą dla wybielania zębów metodą laserową - Beyond.

Najczęściej zadawane pytania:

  • czy wybielanie zębów jest bezpieczne? - wybielanie zębów wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną uciążliwością mogącą wystąpić po wybielaniu jest przejściowa nadwrażliwość zębów ustępująca zwykle po ok. 24 godzinach.
  • czy są przeciwwskazania do wybielania zębów? - przeciwwskazaniem do wybielania jest ciąża, okres karmienia, epilepsja i wiek poniżej 16 r.ż.
  • czy próchnica zębów uniemożliwia wybielanie? - przed rozpoczęciem wybielania należy zabezpieczyć ogniska próchnicy znajdujące się w strefie wybielanej. W celu optymalnej estetyki ewentualne ubytki należy wypełnić wypełnieniami kompozytowymi dopiero po wybieleniu zębów.
  • jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów? - efekt wybielania utrzymuje się od około pół roku do 2~3 lat. Jest to zależne od przyzwyczajeń żywieniowych, stopnia higieny jamy ustnej i uwarunkowań osobniczych. Po tym okresie zabieg można powtórzyć. Efekt wybielonych zębów można wydłużyć stosując pasty wybielające.
  • mam stare wypełnienia, czy one też się wybielą? - wypełnienia kompozytowe po pewnym czasie od założenia zaczynają się przebarwiać i ciemnieć. Takie wypełnienia mogą się wybielić do pierwotnej barwy jaka była w momencie zakładania.
  • jak dbać o zęby po wybielaniu? - po zabiegu wybielania obowiązuje tzw. 48 - godzinna "biała dieta". W tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych "kolorowych" napojów i pokarmów.
Laserowe wybielanie zębów beyond

 

wybielanie zębów Wrocław


Copyright © 2017 - Vita-Dent.pl