Zdjęcie cefalometryczne Telerentgenogram boczny głowy w zwarciu

Telerentgenogram boczny głowy w zwarciu (zdjęcie cefalometryczne), jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w ortodoncji. Projekcję boczną stosuje się zawsze przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego ze względu na niewielką dawkę promieniowania oraz bardzo duże znaczenie diagnostyczne. Lekarz na podstawie tego zdjęcia jest w stanie wykonać analizę cefalometryczną, która wraz z modelami gipsowymi i zdjęciem pantomograficznym stanowi podstawę rozpoznania wady zgryzu.

W naszej klinice wszystkie zdjęcia RTG są wykonywane w technologii cyfrowej, dzięki temu dawka promieniowania jest ograniczona do minimum. Jedno zdjęcie powoduje przyjęcie promieniowania zbliżonego do tego, które człowiek otrzymuje ze środowiska naturalnego podczas jednego dnia. Zdjęcia cefalometryczne są wykonywane nowoczesnym aparatem Sirona ORTHOPHOS XG 5.

Telerentgenogram boczny w zwarciu (zdjęcie cefalometrzyczne) wykonujemy naszym pacjentom głównie ze wskazań ortodontycznych. Przeciwwskazaniem, uniemożliwiającym wykonanie zdjęcia jest ciąża. Do wykonania zdjęcia, pacjent jest proszony o usunięcie wszelkich metalowych przedmiotów (kolczyki, łańcuszki, okulary, spinki, wsuwki do włosów).

Telerentgenogram boczny wykonujemy również pacjentom spoza naszego gabinetu. Wynik badania wydajemy w postaci cyfrowej na płycie CD, nośniku pendrive lub wysyłamy na skrzynkę e-mail pacjenta.

Zgodnie z polskim prawem w celu wykonania zdjęcia pantomograficznego rtg niezbędne jest skierowanie od lekarza stomatologa. W przypadku braku takiego skierowania, zdjęcie cefalometryczne możemy wykonać dopiero po wcześniejszej konsultacji stomatologicznej połączonej z opisem wyniku badania radiologicznego.

Zdjecia cefalometryczne rtg

 

Telerengrenogram boczny głowy - Wrocław


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław