Ortodoncja Wrocław

Ortodoncja Wrocław

Właściwie prowadzone leczenie ortodontyczne, pozwala osiągnąć harmonijny uśmiech i poprawę samopoczucia. Wraz z rozwojem stomatologii powstało wiele metod pozwalających osiągnąć zamierzony efekt. Lekarz ortodonta dobiera właściwą metodę w zależności od wady, z którą zgłasza się pacjent. Dodatkowymi okolicznościami, które są istotne przy wyborze metody leczenia jest wiek pacjenta, miejsce zamieszkania gdzie ortodoncja Wrocław oferuje różne opcje (nie każdy pacjent może pozwolić sobie na regularne wizyty w gabinecie, a niektóre sposoby leczenia pozwalają prowadzić leczenie nawet „na odległość”).


Aparat nakładkowy Invisilign

Zdjęcie przedstawia nakładkę Invisilign. Za pomocą wielu podobnych nakładek pacjenci są w stanie w pełni wyprostować swoje zęby. Do zalet nakładek Invisilign zalicza się:

 • Rzadkie kontrole w gabinecie stomatologicznym
 • Duża estetyka – ze względu na przezroczysty materiał, z którego stworzone są nakładki
 • Wygoda – nakładki Invisilign należy ściągnąć do posiłków, co zapewnia swobodę spożywania pokarmów i łatwość w utrzymaniu higieny.
Leczenie Invisilign Wrocław

Ortodoncja w każdym wieku

Wiek pacjenta nigdy nie był ograniczeniem podczas podejmowania decyzji o leczeniu ortodontycznym. Od momentu podjęcia decyzji o leczeniu ortodontycznym nade wszystko ważna jest potrzeba korekty wady. Najkorzystniej jest rozpocząć leczenie ortodontyczne w młodym wieku. Należy pamiętać, że możliwość kształtowania kierunku rozwoju uzębienia bardzo ułatwia postępowanie lecznicze. Pacjenci dorośli mogą w również liczyć na pełne wyleczenie wady, jednak zajmie to więcej czasu niż w przypadku pacjentów nieletnich. Do naszego gabinetu trafiają również pacjenci w zaawansowanym wieku, którzy wymagają leczenia protetycznego, jednak ich ustawienie zębów uniemożliwia zastosowanie najlepszej metody odtwórczej. W takich przypadkach ortodonta Wrocław przeprowadza leczenie ortodontyczne, które zajmuje niewiele czasu, ponieważ celem nie jest wyeliminowanie wady, lecz przygotowanie zębów do leczenia protetycznego.


Aparat stały – Ortodoncja Wrocław

Za pomocą aktywacji łuku ortodontycznego (pacjenci potocznie mówią o „podkręcaniu aparatu”) wywierana jest siła na określony ząb lub grupę zębów, co pozwala na korektę wady. Do zalet aparatu stałego zalicza się:

 • Duże możliwości przemieszczenia zębów
 • Dyscyplina pacjenta nie jest konieczna – aparat jest zacementowany na stałe więc pacjent nie musi nic robić aby leczenie podstępowało naprzód.

Przeczytaj więcej o aparacie stałym

Aparat stały Wrocław

Nowoczesna Ortodoncja Wrocław

Leczenie ortodontyczne aparatem ruchomym, aparatem stałym, nakładkami Invisilign pozwala na komfortowe i szybkie prostowanie zębów i znacząco poprawia komfort życia. Zdrowy i piękny uśmiech jest pożądany przez wielu pacjentów, a współczesne procedury lecznicze są w stanie zaspokoić najbardziej wymagających pacjentów. Nigdy wcześniej leczenie ortodontyczne nie było tak dostępne. Leczenie ortodontyczne generalnie można podzielić na następujące kategorie ze względu na sposób leczenia:

 • Najmłodsi pacjenci – aparaty ruchome, funkcjonalne – są to aparaty pozwalające wyeliminować parafunkcje i skorygować ustawienie zębów zanim wada się rozwinie.
 • Młodzież z niewielką lub umiarkowaną wadą – przeważanie aparat stały, rzadziej, ale również stosowany aparat nakładkowy typu Invisilign
 • Młodzież z zaawansowaną wadą – aparat stały
 • Dorośli z niewielką lub umiarkowaną wadą – aparat stały lub aparat nakładkowy typu Invisilign
 • Dorośli z niewielką ilością czasu, dużo podróżujący, niemogący regularnie stawiać się na wizycie lub wymagający szybkiej korekty uzębienia – aparat nakładkowy typu Invisilign
 • Dorośli z zaawansowaną wadą – przeważanie aparat stały, rzadziej aparat nakładkowy typu Invisilign

Aparat ruchomy (zdejmowany)

Jest to aparat stosowany przede wszystkim u dzieci

 • Pozwala reagować na wczesnym etapie rozwoju wady zamiast dopuszczać do jej nasilenia
 • Ułatwia zachowanie higieny jamy ustnej podczas gdy inne rozwiązania utrudniają
 • Możliwość definiowania kolorów i różnych wzorów zwiększa motywację do leczenia najmłodszych pacjentów.
Aparat ruchomy Wrocław

Ortodoncja Wrocław

Ortodoncja, jest dziedziną stomatologii, zajmującą się diagnozowaniem, zapobieganiem oraz przywracaniem prawidłowych relacji zgryzowych i harmonijnych rysów twarzy. Dobrym momentem na pierwszą wizytę w gabinecie ortodontycznym jest wiek 4 lat, ponieważ większość wad, nawet bardzo zaawansowanych można skorygować jeśli terapię ortodontyczną rozpocznie się odpowiednio wcześnie, zamiast zwlekać.

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę