Implanty Wrocław

Odbudowy na implantach – implantologiczne zębów – korony, mosty i protezy oparte na implantach tytanowych, implantach cyrkonowych oraz miniimplantach 3M MDI. Przed zabiegiem podczas konsultacji implantologicznej nasz implantolog – Grzegorz Gdula przedstawia Pacjentowi możliwe warianty leczenia. Pomaga w wyborze optymalnego planu uzupełnienia braków zębowych. Dokładny opis leczenia przeczytają Państwo na podstronie o leczeniu implantologicznym, poniżej zaś przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: wykonujemy zdjęcie panoramiczne zębów i na jego podstawie implantolog określa możliwości i wskazania do zabiegu wszczepienia implantów oraz przedstawia pacjentowi możliwe warianty leczenia. Jeśli pacjent akceptuje plan leczenia, w celu dokładniejszej diagnostyki miejsca zabiegowego wykonuje tomografie komputerową 3D. Wszystkie badania wykonujemy na miejscu we własnej pracowni RTG we Wrocławiu. Gdy dysponujemy już kompletem niezbędnych badań możemy zacząć planowanie rodzaju i rozmieszczenia implantów tak aby maksymalnie wykorzystać warunki kostne u pacjenta i osiągnąć najlepszy możliwy efekt leczenia. Wizytę kończy ocena stanu higieny uzębienia i ew. skierowanie pacjenta na wizyta higienizacyjną. Aby maksymalnie zwiększyć szanse na sukces w leczeniu implantologicznym ważna jest optymalna higiena jamy ustnej i całkowity brak kamienia nazębnego. Implanty Wrocław to nowoczesna możliwość odbudowy braków zębów.
  • druga wizyta: na tej wizycie przystępujemy do zabiegu implantacji. Po zakończonym zabiegu odtwarzamy estetykę i funkcję tak aby umożliwić naszym pacjentom normalne funkcjonowanie. Braki zębowe w implantowanym odcinku odtwarzamy tymczasowo za pomocą mostów adhezyjnych, szyn nagryzowych lub standardowych protez akrylowych z miękkim podścieleniem. Zawsze czynimy starania aby Pacjent po zabiegu mógł wyjść z gabinetu z estetycznym uzupełnieniem, które będzie używane do momentu wgojenia się implantów i wykonania ostatecznej odbudowy protetycznej. Zabieg wszczepienia implantów kończy zawsze biostymulacja laserem w celu przyspieszenia gojenia, oraz zmniejszenia stanu zapalnego w obrębie rany.
  • trzecia wizyta: po upływie określonego czasu wgajania implantów – 2 miesiące dla szczęki dolnej i 4 miesiące dla szczęki górnej implantolog odsłania implant i wykonuje odbudowę protetyczną na wszczepionych implantach. Możliwości leczenia protetycznego opartego na implantach widoczne są po kliknięciu w odpowiedni obrazek obok
Najczęściej zadawane pytania:
  • na czym polega zabieg implantacji? – wszczepienie implantów polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu w nie tytanowych implantów, a następnie zaszyciu powstałej rany za pomocą szwów. Po okresie potrzebnym do wgojenia się implantów wykonuje się na nich odbudowę protetyczną np. korony, mosty lub protezy.
  • czy każdy może się poddać zabiegowi implantacji? – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu implantacji ustalane są przez lekarza podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w gabinecie, przeciwwskazaniami do zabiegu implantacji są np. niektóre choroby ogólnoustrojowe, niemożność utrzymania dobrej higieny jamy ustnej przez pacjenta, duże braki kostne w miejscu planowanej implantacji – nie spełniające warunków do przeprowadzenia regeneracji kostnej lub zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej.
  • czy implantacja jest bolesna? – zabieg wszczepiania implantów mimo pewnej inwazyjności wykonywany jest całkowicie bezboleśnie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym znieczuleniom. Podczas zabiegu używane są najmocniejsze środki znieczulające gwarantując możliwość spokojnego pozycjonowania i wszczepiania implantów. Jednocześnie w trakcie i po zabiegu pacjent jest w pełni świadomy i może samodzielnie wracać autem. Dla wyjątkowo zestresowanych pacjentów oferujemy możliwość podania leków rozluźniających napięcie, powodujących znacznie przyjemniejszy przebieg implantacji.
  • czy każde wszczepienie implantu kończy się sukcesem? – zabieg wszczepiania implantów tak jak każdy zabieg medyczny niesie za sobą ryzyko niepowodzenia, skuteczność implantacji oceniana jest na około 98%. Oznacza to, że 1 na około 40 wszczepionych implantów nie ulega zrośnięciu z kością i trzeba będzie go usunąć. Niezintegrowany implant jest bezboleśnie usuwany i zwykle po powtórnym wszczepieniu implantu w to samo miejsce zabieg kończy się sukcesem.
  • jaka jest gwarancja trwałości implantów? – przy odpowiedniej higienie jamy ustnej nie ma ograniczenia w długości czasu utrzymania implantów. Ich trwałość jest podobna jak trwałość własnego zdrowego zęba. Jeśli wszczepiony w naszej klinice implant ulegnie odrzuceniu przez organizm w okresie krótszym niż 2 lata, w ramach gwarancji wykonamy powtórną implantację. Warunkiem gwarancji jest, regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne po zakończonym leczeniu. Tylko wtedy możliwa jest szybka reakcja na jakiekolwiek potrzeby lecznicze przy wszczepionych implantach.
  • jak należy dbać o zęby osadzone na implantach? – sposób dbania o implanty nie różni się od standardowego oczyszczania własnych zębów. Bardzo ważne są okresowe wizyty kontrolne po 1, 4 i 10 miesiącu od zakończenia leczenia, a następnie 9~12 miesięcy połączone z dokładnym sprawdzeniem stanu tkanek wokół implantu oraz kontrolą stanu kości na zdjęciu RTG. Po zabiegu implantacji każdy pacjent otrzymuje od nas szczegółową pisemną instrukcję postępowania pozabiegowego oraz sposobu dbania o higienę przy implantach.

Możliwości leczenia implantami:

(kliknij na obrazek poniżej)

Opis leczenia implantologicznego:

Opis leczenia implantologicznego

Korony na implantach:

Korony na implantach

Mosty na implantach:

Mosty na implantach

Protezy na implantach:

Protezy na implantach

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę