Powiększanie i modelowanie ust

Zabiegi powiększenia ust, korekty ich kształtu czy zaznaczenia konturu ust należą do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to związane z tym, iż wraz z wiekiem górna warga często staje się zapadnięta i cieńsza niż w młodości, co nadaje twarzy starszy wygląd. Zabieg powiększenia ust pozwala dłużej cieszyć się młodym wyglądem a co za tym idzie lepszym samopoczuciem. Do zabiegów korekty kształtu ust stosuje się materiał na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, mająca za zadanie zapewnienie jej sprężystości poprzez wiązanie wody. Usta po zabiegu są pełniejsze, mają bardziej kształtny wygląd i są doskonale nawilżone. Efekt powiększenia ust jest całkowicie odwracalny i utrzymuje się zwykle 6~10 miesięcy. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta możemy:
  • powiększyć objętość ust
  • uwydatnić kontur warg
  • wymodelować pełniejszy kształt
  • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust – tzw. zmarszczki palacza
Jak wygląda przebieg zabiegu powiększania lub korekty kształtu ust? Oto uproszczony schemat:
  • lekarz po wstępnej rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań przedstawia plan oraz możliwości zabiegu, po wykonaniu znieczulenia przystępuje do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w planowaną lokalizację, cały zabieg trwa około 20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Efekt widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jak długo utrzymuje się efekt powiększonych ust? – efekty zabiegu powiększania ust utrzymuje się od 6 do 10 miesięcy. Jest to zależne od wieku pacjenta, trybu życia oraz rodzaju skóry. Po tym okresie zastosowany materiał ulega biodegradacji na dwutlenek węgla i wodę.
  • jakie są przeciwwskazania do zabiegu? – przeciwwskazaniem do zabiegu powiększania ust są: ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka, skłonność do powstawania blizn przerostowych, choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • czy po zabiegu można normalnie funkcjonować? – tak, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Efekty widoczne są natychmiast po jego zakończeniu, a pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Jedyną niedogodnością zabiegu może być obrzęk ust, który jeśli wystąpi to samoistnie zanika po 1~2 dniach.
Powiększanie ust Wrocław Modelowanie kształtu ust we Wrocławiu Poprawianie konturu ust - konturowanie ust

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę