Leczenie zachowawcze zębów

Rolą stomatologii zachowawczej jest zarówno profilaktyka próchnicy poprzez zabiegi lakierowania zębów fluorem, lakowania bruzd u dzieci jak też leczenie już obecnej próchnicy zębowej. W celu całkowicie bezbolesnego i bezstresowego leczenia w naszym gabinecie stosujemy aż 3 różne znieczulenia - zapewniają, one całkowitą skuteczność działania oraz komfort pracy zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Podczas pracy wyznajemy zasadę "nic na siłę" - jeśli ząb podczas oczyszczania wykazuje objawy bólowe stosujemy wtedy kolejne - mocniejsze znieczulenie.

Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:

  • pierwsza wizyta: lekarz stomatolog wykonuje znieczulenie i po kilku minutach rozpoczyna oczyszczanie zęba z próchnicy. Początkowe etapy oczyszcza wiertłem szybkoobrotowym, natomiast głębokie ubytki oczyszczane są wiertłem wolnoobrotowym - zapewniającym mniejszą traumatyzację tkanek oczyszczanego zęba. Podczas każdego etapu oczyszczania próchnicy ząb jest intensywnie chłodzony sprayem wodnym w celu minimalizacji nagrzewania się jego tkanek. Po oczyszczeniu próchnicy lekarz stomatolog osusza zdrowe tkanki zęba i zakłada wypełnienie. Wszystkie etapy wykonywane są w pełnym znieczuleniu i są całkowicie bezbolesne.

Najczęściej zadawane pytania:

  • czy znieczulenia są szkodliwe dla zdrowia? - w naszym gabinecie stosujemy tylko najnowocześniejsze środki znieczulające o udokumentowanej skuteczności i bezpieczeństwie. Przy prawidłowym zastosowaniu są one całkowicie obojętne dla zdrowia i po 30~60 minutach od podania rozkładają się całkowicie nie pozostawiając po sobie żadnego śladu w organiźmie.
  • czy ząb po oczyszczaniu próchnicy może boleć? - zdarza się, że w przypadku głębokiej próchnicy ząb przez jakiś czas może reagować na zimne pokarmy i być nadwrażliwy na ucisk. Lekarz stomatolog po zakończeniu zabiegu zawsze inforumuje o ewentualnej możliwości tego typu reakcji zęba, zwykle wszelkie tego typu objawy jeśli wystąpią to wycofują się samoistnie w okresie 1~3 tygodni od zakończenia leczenia.
Bezbolesne leczenie zębów Wrocław

 

Bezstresowe czyszczenie próchnicy we Wrocławiu


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław