Biżuteria nazębna

Piękny biały uśmiech jest oznaką szczęścia, młodości i zdrowia. Coraz więcej naszych pacjentek decyduję się na upiększenie swojego uśmiechu czymś co będzie zwracać uwagę i przyciągać wzrok – kryształkiem nazębnym Swarovski. Moda na biżuterię nazębną i ozdoby przyklejane do szkliwa zęba przyszła do nas z USA i zdobywa coraz większą popularność. Zastosowanie biżuterii nazębnej pozwala niewielkim kosztem osiągnąć zwracający uwagę otoczenia efekt. Jest to doskonała alternatywa dla innych metod dekorowania ciała, gdyż jest całkowicie bezpieczna i odwracalna. Naszym pacjentkom oferujemy kryształki nazębne renomowanej firmy jubilerskiej Swarovski. Jak wygląda zakładanie biżuterii na zęby? Oto uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: stomatolog osusza zęba i wytrawia powierzchnię szkliwa, a następnie za pomocą materiału światłoutwardzalnego przykleja ozdobę – kryształek nazębny do szkliwa wybranego zęba. Sam zabieg trwa ok 10 minut i jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla szkliwa zębów.
Najczęściej zadawane pytania:
  • na czym polega zabieg założenia biżuterii nazębnej? – kryształki przykleja się do szkliwa zęba w sposób całkowicie bezinwazyjny, bez wiercenia – za pomocą materiałów stomatologicznych.
  • czy kryształki można ściągnąć w dowolnym czasie? – tak, kryształek jest do zęba przyklejany i może on zostać ściągnięty z zęba w dowolnym momencie przez lekarza stomatologa. Po usunięciu resztek kleju stomatologicznego i wypolerowaniu szkliwa powierzchnia zęba pozostaje całkowicie nienaruszona.
  • jak długo biżuteria utrzymuje się na zębach? – biżuteria nazębna utrzymuje się na zębach od kilkunastu miesięcy do kilku lat, w tym czasie nie ma żadnych ograniczeń co do sposobu żucia pokarmów czy sposobów dbania o higienę jamy ustnej.
  • na które zęby przykleja się kryształki? – kryształki najczęściej przyklejamy na zębach „dwójkach” lub „trójkach”, jeśli pacjentka nie jest zdecydowana co do miejsca cementowania kryształku chętnie pomagamy w podjęciu decyzji prezentując możliwy efekt estetyczny jeszcze przed przyklejeniem ozdoby nazębnej.
Biżuteria nazębna Wrocław Krysztalki na zęby, ozdoby Swarovski

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę