Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych

Jak najłatwiej przekonać małego pacjenta do leczenia próchnicy? Jedną ze skutecznych metod oprócz odpowiedniej wizyty adaptacyjnej i doświadczenia lekarza stomatologa w leczeniu dzieci są kolorowe wypełnienia. Zakłada się je w zębach mlecznych i stanowią one dużą zachętę do podjęcia leczenia dla najmłodszych pacjentów – zawsze jest się czym pochwalić w przedszkolu 🙂 Jak wygląda zakładanie kolorowej plombki? Oto uproszczony schemat zabiegu:

  • pierwsza wizyta: dentysta dziecięcy po wytłumaczeniu dziecku sposobu leczenia i wykonaniu ewentualnego znieczulenia oczyszcza ząb z próchnicy tak jak do każdego innego rodzaju wypełnienia. Po przygotowaniu ząbka osusza go i zakłada porcję materiału w wybranym przez dziecko kolorze. Ostatnim etapem jest utwardzenie wypełnienia specjalną lampą oraz jego wypolerowanie. Po wizycie każdy mały pacjent otrzymuje naklejkę „dzielny pacjent”.

Najczęściej zadawane pytania:

  • czy kolorowe wypełnienia są mniej trwałe od klasycznych plomb? – w naszym gabinecie używamy wyłącznie najwyższej klasy materiałów stomatologicznych. Wypełnienia Twinky Star są obecnie najlepszymi wypełnieniami stomatologicznymi dostosowanymi do zębów mlecznych u dzieci. Ich skład gwarantuje stopniowe uwalnianie się fluoru co dodatkowo wzmacnia strukturę zęba i powoduje jego mniejszą podatność na próchnicę w przyszłości.
  • czy u dzieci można stosować znieczulenia? – tak, w naszej klinice mamy specjalne znieczulenia dostosowane dawką i mocą do potrzeb małych pacjentów. Do znieczulania dzieci stosujemy specjalne karpule zamiast standardowych strzykawek co w połączeniu z powierzchniowym znieczuleniem błony śluzowej gwarantuje bezbolesny przebieg znieczulenia.
Kolorowe wypełnienia zębów mlecznych WrocławWypełnienia mleczaków Wrocław