Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych

Z przykrością informujemy, iż z powodu braku lekarza Pedodonty w naszym gabinecie, dzieci przyjmujemy dopiero po skończeniu 10 roku życia. Ograniczenie to, nie dotyczy zabiegów chirurgii laserowej. Przepraszamy, ze zaistniałe niedogodności.   Jak najłatwiej przekonać małego pacjenta do leczenia próchnicy? Jedną ze skutecznych metod oprócz odpowiedniej wizyty adaptacyjnej i doświadczenia lekarza stomatologa w leczeniu dzieci są kolorowe wypełnienia. Zakłada się je w zębach mlecznych i stanowią one dużą zachętę do podjęcia leczenia dla najmłodszych pacjentów – zawsze jest się czym pochwalić w przedszkolu 🙂 Jak wygląda zakładanie kolorowej plombki? Oto uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: dentysta dziecięcy po wytłumaczeniu dziecku sposobu leczenia i wykonaniu ewentualnego znieczulenia oczyszcza ząb z próchnicy tak jak do każdego innego rodzaju wypełnienia. Po przygotowaniu ząbka osusza go i zakłada porcję materiału w wybranym przez dziecko kolorze. Ostatnim etapem jest utwardzenie wypełnienia specjalną lampą oraz jego wypolerowanie. Po wizycie każdy mały pacjent otrzymuje naklejkę „dzielny pacjent”.
Najczęściej zadawane pytania:
  • czy kolorowe wypełnienia są mniej trwałe od klasycznych plomb? – w naszym gabinecie używamy wyłącznie najwyższej klasy materiałów stomatologicznych. Wypełnienia Twinky Star są obecnie najlepszymi wypełnieniami stomatologicznymi dostosowanymi do zębów mlecznych u dzieci. Ich skład gwarantuje stopniowe uwalnianie się fluoru co dodatkowo wzmacnia strukturę zęba i powoduje jego mniejszą podatność na próchnicę w przyszłości.
  • czy u dzieci można stosować znieczulenia? – tak, w naszej klinice mamy specjalne znieczulenia dostosowane dawką i mocą do potrzeb małych pacjentów. Do znieczulania dzieci stosujemy specjalne karpule zamiast standardowych strzykawek co w połączeniu z powierzchniowym znieczuleniem błony śluzowej gwarantuje bezbolesny przebieg znieczulenia.
Kolorowe wypełnienia zębów mlecznych Wrocław Wypełnienia mleczaków Wrocław

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę