Korony cyrkonowe, pełnoceramiczne

Korony cyrkonowe są to uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt i funkcję zniszczonego zęba nawet wtedy, gdy nie jest już możliwa standardowa odbudowa zęba za pomocą wypełnienia. Korony pełnoceramiczne są idealną alternatywą dla standardowych koron porcelanowych licowanych porcelaną. Nie zawierają one podbudowy metalowej, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnej głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny, zdrowy ząb. Jednocześnie nie powodują one ryzyka przebarwienia dziąsła wokół korony. Korony pełnoceramiczne są najwyższym osiągnięciem stomatologii jeśli chodzi o możliwość idealnej estetyki w zakresie odbudowy pojedynczego zęba. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: po zakwalifikowaniu zęba do założenia korony protetycznej lekarz przystępuje do szlifowania wybranego zęba. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Następnie stomatolog pobiera wycisk i odsyła go do laboratorium protetycznego. Wizytę kończy wykonanie korony tymczasowej, która zapewnia estetyczny wygląd i funkcjonalność do momentu zacementowania gotowej korony protetycznej oraz chroni zęba i okoliczne tkanki przed urazami.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog ściąga koronę tymczasową i przymierza gotową koronę pełnoceramiczną. Po sprawdzeniu dokładności dopasowania oraz pełnej estetyki w stosunku do pozostałych zębów lekarz cementuje koronę na stałe w ustach pacjenta
Najczęściej zadawane pytania:
  • jakie są wskazania do wykonania koron? – wskazaniem do wykonania koron jest duże zniszczenie tkanek zęba, zęby po leczeniu kanałowym oraz niezadowalający wygląd estetyczny zęba.
  • jaka jest trwałość koron pełnoceramicznych? – trwałość koron pełnoceramicznych, na tlenku cyrkonu jest taka sama jak trwałość tradycyjnych koron licowanych na metalu. Umożliwiają one jednak osiągnięcie jeszcze lepszej estetyki tak istotnej zwłaszcza w strefie uśmiechu pacjenta.
  • jaka jest różnica pomiędzy koroną licowaną a koroną na cyrkonie? – różnica polega na materiale użytym do ich wykonania. Korony licowane porcelaną składają się z metalowego szkieletu na którym napalana jest porcelana, natomiast korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z porcelany lub są napalone na podbudowę z tlenku cyrkonu, dzięki temu charakteryzują się najlepszą możliwą estetyką.

Zobacz efekty leczenia:

korony na tlenku cyrkonu wroclaw

10 koron cyrkonowych na zębach górnych

korony na tlenku cyrkonu

2 korony cyrkonowe na jedynkach górnych

korony pelnoceramiczne max

2 korony pełnoceramiczne E-max

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę