Korony Porcelanowe – licowane porcelaną

Korony porcelanowe licowane na metalu są to stałe uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt i funkcję zniszczonego zęba nawet wtedy, gdy nie jest już możliwa standardowa odbudowa zęba za pomocą wypełnienia. Korona taka przyklejana jest do zęba na stałe i uzupełnia jego brakujące tkanki. W naszym gabinecie oferujemy korony pełnoceramiczne e-max, korony cyrkonowe oraz korony licowane porcelaną – wszystkie wymienione rodzaje koron pozwalają uzyskać doskonały efekt estetyczny i funkcjonalny. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat zabiegu:

  • pierwsza wizyta: po zakwalifikowaniu zęba do założenia korony protetycznej lekarz stomatolog przystępuje do szlifowania wybranego zęba. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Następnie stomatolog pobiera wyciski i odsyła je do laboratorium protetycznego. Wizytę kończy wykonanie korony tymczasowej, która zapewnia estetyczny wygląd i funkcjonalność do momentu zacementowania gotowej korony protetycznej.
  • druga wizyta: po przymiarce i sprawdzeniu gotowej korony protetycznej lekarz cementuje koronę na stałe w ustach pacjenta. Po zacementowaniu korony, jest ona przyklejona na stałe w ustacj pacjenta i wygląda tak naturalnie jak własny ząb.

Najczęściej zadawane pytania:

  • jakie są wskazania do wykonania koron? – wskazaniem do okoronowania zęba jest duże zniszczenie tkanek zęba, odbudowa martwego zęba po leczeniu kanałowym lub niezadowalający wygląd estetyczny zęba niedający się poprawić innymi, mniej inwazyjnymi metodami.
  • jaka jest różnica pomiędzy koroną licowaną a pełnoceramiczną – różnica pomiędzy tymi dwoma typami koron polega na materiale użytym do ich wykonania. Korony licowane porcelaną składają się z metalowej czapeczki, na którą napalane są warstwy porcelany o różnej przezierności i kolorze. Korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z porcelany i charakteryzują się one najlepszym możliwym efektem estetycznym, gdyż nie ma potrzeby blokowania ciemnej warstwy metalu, tak jak w koronach porcelanowych.

Zobacz efekty leczenia: