Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting

Wampirzy lifting, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest to zabieg polegający na podaniu podskórnie najbardziej wartościowych elementów krwi, pobranej od pacjenta. Jest to bezpieczny i naturalny zabieg, który działa silnie stymulująco na komórki. Dzieje się to dzięki uwalnianiu z płytek krwi, płytkowych czynników wzrostu, które pobudzają syntezę kolagenu a także inicjują procesy regeneracyjne, gojenie i odbudowę uszkodzonych tkanek. Czynniki wzrostu aktywują również komórki macierzyste, osteoblasty, fibroblasty, komórki śródbłonka i naskórka. Poznanie właściwości regeneracyjnych osocza bogatopłytkowego wpłynęło na rozpowszechnienie zabiegów zapobiegających procesom starzenia się skóry, redukcji zmarszczek, regeneracji skóry twarzy, usuwaniu blizn i wspomaganiu wzrostu włosów. Skuteczność zabiegu przynosi niemalże natychmiastowe efekty, a brak szkodliwego wpływu na zdrowie spowodowało wyjątkową popularność wampirzego liftingu w krótkim czasie. Osocze bogatopłytkowe PRP – Platelet Rich Plasma jest koncentratem płytek krwi zawartym w niewielkiej ilości osocza. Umożliwia ono biostymulację organizmu w celu zwiększenia elastyczności skóry. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi obwodowej pacjenta, z której odwirowuje się osocze z płytkami krwi od erytrocytów. Terapia polega na ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym skóry pacjentki, wpływając w naturalny sposób na poprawę kondycji i wyglądu zmęczonej, wysuszonej skóry. Możliwe jest spłycenie zmarszczek okolicy oczu tzw.kurzych łapek, okolicy czoła, policzków, ust ,szyi, dekoltu oraz dłoni. Zabieg ten umożliwia pobudzanie procesu wzrostu włosów oraz ich zagęszczaniu. Osocze bogatopłytkowe można również zastosować do zabiegów volumetrii, wprowadzając preparat liniowo, wzdłuż zmarszczek metodą iniekcji. Po terapii skóra jest bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:
  • Lekarz po wstępnej konsultacji i zakwalifikowaniu do zabiegu, wykonuje znieczulenie powierzchniowe nakładając na skórę krem znieczulający Emla, następnie pobiera krew z żyły w zgięciu łokciowym do probówek z antykoagulantem ,które umieszcza w specjalistycznej wirówce, gdzie dochodzi do oddzielenia osocza z płytkami od erytrocytów .Po otrzymaniu osocza bogatopłytkowego lekarz przystępuje do ostrzykiwania skóry twarzy, dekoltu, dłoni lub owłosionej części głowy. Cały zabieg trwa ok.1 h.
  • Zalecana liczba zabiegów to 2 do 6 zabiegów co 3 tygodnie, potem 1 – 2 razy w roku. Jednak ilość zabiegów zależy od stanu skóry i zdolności regeneracyjnych pacjenta.
Najczęściej zadawane pytania:
  • czy zabieg mezoterapi osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny? – prawidłowo przeprowadzony zabieg nie wywołuje skutków ubocznych i ryzyka powikłań. Osocze bogatopłytkowe jest materiałem pochodzącym z krwi pacjenta, przez co jego stosowanie nie powoduje ryzyka uczuleń czy powikłań skórnych.
  • jakie są przeciwskazania do zabiegu? – przeciwskazaniami do zabiegu „wampirzego liftingu” są: nowotwory, choroby krwi, zażywanie leków powodujących rozrzedzenie krwi, ciąża lub karmienie piersią oraz stany zapalne skóry.
  • na co należy uważać po zabiegu? – bezpośrednio, po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności. Przez kilka dni należy zrezygnować z opalania, sauny oraz korzystania z solarium.

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę