Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest jednym z bardziej efektownych zabiegów stomatologii estetycznej. Zabieg ten pozwala usunąć wszystkie powierzchniowe przebarwienia powodowane przez kawę, herbatę czy papierosy. Zabieg piaskowania pozwala na przywrócenie naszym zębom dawnego bielszego koloru i blasku, przy czym jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jak wygląda piaskowanie zębów? Oto uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: higienistka stomatologiczna sprawdza wskaźniki higieny PBI i API i jeśli jest to konieczne usuwa kamień nazębny, następnie oczyszcza strumieniem piasku z wodą powierzchnie zębów. Zużyty piasek jest odsysany z jamy ustnej za pomocą ssaka chirurgicznego. Zabieg trwa około 20-30 minut w zależności od ilości osadów na powierzchni zębów.
Najczęściej zadawane pytania:
  • w jakim celu stosuje się piaskowanie zębów? – zabieg piaskowania zębów zaleca się w celu dogłębnego usunięcia przebarwień i osadów nazębnych powstałych wskutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Przebarwienia takie są bardzo trudne do usunięcia innymi metodami lub szczotkowaniem zębów. Po ich usunięciu zęby odzyskują dawny jaśniejszy kolor i połysk
  • czy piaskowanie zębów jest bolesne? – prawidłowo wykonane piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne, jak również jest też całkowicie nieszkodliwe dla tkanek zęba i dziąseł.
  • jak dbać o zęby po piaskowaniu? – po zabiegu piaskowania obowiązuje tzw. 24 – godzinna biała dieta. W tym czasie w szczególności należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych „kolorowych” napojów i pokarmów. Po tym czasie można stosować normalną dietę.
  • jak długo utrzymuje się efekt piaskowania? – trwałość efektu piaskowania zębów jest uzależniona od stopnia dbałości o higienę oraz od przyzwyczajeń żywieniowych i wynosi zwykle od 6 miesięcy do 2~3 lat.
Piaskowanie zębów Wrocław Czyszczenie zębów i usuwanie przebarwień na zębach

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę