Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa – Botox, stosowana jest do usuwania zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki obecne często już u bardzo młodych osób. Przyczyną ich powstawania jest mocno wyrażona, żywa mimika twarzy. Botox podany w mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczki powoduje jego delikatny paraliż i co za tym idzie uniemożliwia jego pełne kurczenie. Zapobiega to dalszemu występowaniu zmarszczki i jej pogłębianiu. Efekty działania botoxu są w pełni odwracalne. Twarz już po pierwszym zabiegu po ich ustąpieniu wygląda młodziej. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra jest bardziej elastyczna i wypoczęta – przez pół roku nie była naprężana przez mięśnie mimiczne. Jak wygląda przebieg zabiegu wygładzania zmarszczek? Poniżej przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:
  • lekarz po wstępnej rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań przedstawia plan zabiegu. Po wykonaniu znieczulenia – najczęściej jest to znieczulenie powierzchniowe kremem Emla, przystępuje do punktowego wstrzykiwania botoksu. Cały zabieg trwa około 20 minut i jest praktycznie bezbolesny. Działanie botoxu można zauważyć już po 2-3 dniach natomiast ostateczny efekt widać zwykle po 7 dniach od wykonania zabiegu.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jak długo zmarszczki pozostają niewidoczne? – efekty zabiegu usunięcia zmarszczek po pierwszym zabiegu utrzymują się zwykle od 3 do 6 miesięcy. Kolejne zabiegi powodują wydłużenie utrzymywania się efektów.
  • jakie są przeciwwskazania do zabiegu?– przeciwwskazaniem do stosowania botoxu są:
    • ciąża i karmienie piersią
    • stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka
    • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • czy po zabiegu można normalnie funkcjonować? – tak, zabieg wykonywany jest bardzo cienką igłą w znieczuleniu powierzchniowym dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może powrócić do normalnej aktywności życiowej, aczkolwiek przez 4 godziny po zabiegu należy unikać pochylania głowy i masowania miejsc wstrzyknięcia botoxu. Przez kilka dni po zabiegu trzeba unikać silnego nasłonecznienia, solarium i dużego wysiłku fizycznego.
Botox, toksyna botulinowa Psie Pole Usuwanie zmarszczek Wrocław Botox Wrocław, botoks usuwanie zmarszczek

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę