Wygładzanie zmarszczek

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej stosowane w celu zapewnienia pięknego i młodego wyglądu. Do zabiegów wygładzania zmarszczek stosuje się najczęściej kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, mająca za zadanie zapewnienie jej sprężystości poprzez wiązanie wody. Wraz z wiekiem jego ilość w organizmie niestety maleje, wiąże się to ze zmniejszeniem sprężystości i napięcia skóry oraz jest przyczyną powstawania zmarszczek. W naszym gabinecie stosujemy wyłącznie preparaty na bazie syntetycznego kwasu hialuronowego (Juvederm, Surgiderm, Restylane) – nie dającego reakcji alergicznych i doskonale tolerowanego przez organizm. Jak wygląda przebieg zabiegu wygładzania zmarszczek? Poniżej przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:
 • pierwsza wizyta: lekarz po wstępnej rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań przedstawia plan zabiegu. Po wykonaniu znieczulenia przystępuje do estetycznej korekty bruzd i zmarszczek. Cały zabieg trwa około 30 minut, a efekt widoczny jest natychmiast po jego zakończeniu
Najczęściej zadawane pytania:
 • jak długo utrzymuje się efekt wygładzonych zmarszczek? – efekty zabiegu wygładzenia zmarszczek utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Jest to zależne od wieku pacjenta, trybu życia oraz rodzaju skóry. Po tym okresie zastosowany materiał ulega biodegradacji na dwutlenek węgla i wodę. Zaletą substancji wypełniających na bazie kwasu hialuronowego jest to, że pobudzają one skórę do regeneracji i po jego wchłonięciu zmarszczki są na ogół płytsze niż przed zabiegiem
 • jakie są przeciwwskazania do zabiegu? – przeciwwskazaniem do wygładzania zmarszczek są:
  • ciąża i karmienie piersią
  • stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.
 • czy wszystkie zmarszczki mogą zostać wygładzone? – za pomocą substancji wypełniających możemy skorygować bruzdy nosowo-wargowe, opadnięte kąciki ust oraz wygładzić średnie i powierzchowne zmarszczki. Zmarszczki mimiczne – poprzeczne czołowe, lwia bruzda pomiędzy oczami, kurze łapki wymagają wcześniejszej korekty toksyną botulinową.
 • czy po zabiegu można normalnie funkcjonować? – tak, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Efekty widoczne są natychmiast po jego zakończeniu, a pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Przez kilka dni po zabiegu należy jednak unikać silnego nasłonecznienia, solarium, oraz dużego wysiłku fizycznego.
W celu lepszego zobrazowania możliwości, jakie mamy podczas wygładzania zmarszczek proszę kliknąć w obrazki widoczne po prawej stronie, aby je powiększyć.

Możliwości medycyny estetycznej:

(kliknij na obrazek poniżej)