Korony Pełnoceramiczne

Korony stomatologiczne są to uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt i funkcję zniszczonego zęba nawet wtedy, gdy nie jest już możliwa standardowa odbudowa zęba za pomocą wypełnienia. W zakresie maksymalnej estetyki korony pełnoceramiczne są idealną alternatywą dla standardowych koron porcelanowych licowanych porcelaną. Nie zawierają one podbudowy metalowej, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnej głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny, zdrowy ząb. Korony pełnoceramiczne są najwyższym osiągnięciem stomatologii jeśli chodzi o możliwość idealnej estetyki w zakresie odbudowy pojedynczego zęba. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat zabiegu:

  • pierwsza wizyta: po zakwalifikowaniu zęba do założenia korony protetycznej lekarz przystępuje do szlifowania wybranego zęba. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Następnie stomatolog pobiera wycisk i odsyła go do labolatorium protetycznego. Wizytę kończy wykonanie korony tymczasowej, która zapewnia estetyczny wygląd i funkcjonalność do momentu zacementowania gotowej korony protetycznej oraz chroni zęba i okoliczne tkanki przed urazami.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog ściąga koronę tymczasową i przymierza gotową koronę pełnoceramiczną. Po sprawdzeniu dokładności dopasowania oraz pełnej estetyki w stosunku do pozostałych zębów lekarz cementuje koronę na stałe w ustach pacjenta

Najczęściej zadawane pytania:

  • jakie są wskazania do wykonania koron? - wskazaniem do wykonania koron jest duże zniszczenie tkanek zęba, zęby po leczeniu kanałowym oraz niezadowalający wygląd estetyczny zęba.
  • jaka jest trwałość koron pełnoceramicznych? - trwałość dobrze wykonanych koron pełnoceramicznych jest taka sama jak trwałość tradycyjnych koron licowanych na metalu. Umożliwiają one jednak osiągnięcie jeszcze lepszej estetyki tak istotnej zwłaszcza w strefie uśmiechu pacjenta.
  • jaka jest różnica pomiędzy koroną licowaną a pełnoceramiczną? - różnica polega na materiale użytym do ich wykonania. Korony licowane porcelaną składają się z metalowego szkieletu na którym napalana jest porcelana, natomiast korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z porcelany i charakteryzują się najlepszym możliwym efektem estetycznym.
Korony pełnoceramiczne Wrocław

 

Koronki porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu

 

Korony porcelanowe na cyrkoniu


Copyright © 2017 - Vita-Dent Dentysta Wrocław