Cyfrowa Pracownia RTG

W dzisiejszej medycynie nie ma mowy o skutecznym, celowanym leczeniu bez wcześniejszej dokładnej diagnostyki. W klinice Vita-Dent dysponujemy nowoczesną cyfrową pracownią radiologiczną – jedną z najnowocześniejszych stomatologicznych pracowni RTG we Wrocławiu. Wyposażeni jesteśmy w stomatologiczny tomograf komputerowy Vatech Pax-i3D (w klinice przy ul.Nobla) oraz aparaty do zdjęć punktowych Gendex Expert DC, Kodak 2200 oraz Sirona Heliodent DS.

Dzięki wyposażeniu w najnowszy sprzęt rtg możemy zaoferować pacjentom pełną gamę badań radiologicznych w zakresie stomatologii bezpośrednio w naszej klinice:

Naszym oczkiem w głowie jest maksymalne bezpieczeństwo naszych pacjentów, przy jak najwyższej jakości wykonywanych zdjęć RTG, dlatego zdjęcia wykonujemy wyłącznie w technologii cyfrowej. Dzięki temu dawka promieniowania pochłoniętego przez pacjenta podczas badania jest do 8 razy mniejsza niż przy standardowych zdjęciach RTG wykonywanych techniką analogową – na kliszy. Jest to istotne zwłaszcza, przy skomplikowanym leczeniu gdy trzeba wykonać kilka zdjęć RTG i dawki promieniowania się kumulują oraz przy wykonwaniu zdjęć radiologicznych u dzieci.

Dbając o wygodę i komfort badania aparaty rtg do badań wewnątrzustnych znajdują się bezpośrednio przy fotelach stomatologicznych umożliwiając wykonywanie zdjęć bezpośrednio w trakcie leczenia na fotelu. Nie ma konieczności przechodzenia do innych pomieszczeń na czas wykonywania zdjęcia.

Zdjęcia rtg zębów, zdjęcia panoramiczne oraz tomografię komputerową zębów wykonujemy także dla pacjentów spoza naszego gabinetu. Gotowe zdjęcie panoramiczne oraz tomografię nagrywamy na płytę CD lub w przypadku zdjęć wewnątrzustnych wysyłamy mailowo lub na pendrive. Zapraszamy do korzystania z usług naszej pracowni radiologicznej.

Tomograf Stomatologiczny WrocławPracownia Radiologii

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę