System szklanych podparć ZX 27

System szklanych podparć ZX-27 eliminuje problem braku własnych zębów filarowych, niezbędnych do utrzymania stałego uzupełnienia protetycznego. Jego unikalność polega na możliwości wykonania mostu protetycznego w warunkach, w których nie było dotychczas takiej możliwości z powodu braków zębów filarowych. Szklane podparcia ZX-27 wyprodukowane są ze specjalnego materiału dostosowanego do bezzębnej części wyrostka zębodołowego szczęki lub żuchwy. Daje to możliwość zastąpienia brakującego własnego zęba filarowego. Jak wygląda leczenie w tym systemie? Oto uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: po zaplanowaniu uzupełnienia protetycznego w systemie ZX27 lekarz przystępuje do szlifowania zębów wybranych jako filary protetyczne. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Wizytę kończy pobranie wycisków i odesłanie ich do laboratorium protetycznego.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog przymierza szkielet mostu w systemie ZX-27 i dokonuje ewentualnych korekt, po czym odsyła most do skończenia do laboratorium protetycznego.
  • trzecia wizyta: po przymiarce i sprawdzeniu gotowego mostu ZX 27 lekarz stomatolog cementuje uzupełnienie na stałe w ustach pacjenta.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jakie są wskazania do zastosowania systemu ZX-27? – wskazaniem są rozległe braki zębowe uniemożliwiające zastosowanie stałych uzupełnień protetycznych w każdej sytuacji gdy pacjent nie akceptuje ruchomych protez zębowych – system ten jest alternatywą dla implantów.
  • jak długi jest czas wykonania uzupełnienia – od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia mija ok 5-7 dni. Po tym czasie można na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i odtworzoną czynnością żucia za pomocą stałego uzupełnienia protetycznego.
System podparć szklanych ZX 27 Podparcie szklane ZX27

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę