Mosty Porcelanowe – licowane porcelaną

Porcelanowe mosty stomatologiczne należą do stałych uzupełnień protetycznych. Oznacza to, że są one zacementowane na stałe na zębach własnych pacjenta. Dlatego też, są one bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem protetycznym. Za pomocą mostów stomatologicznych uzupełnia się braki jedno lub kilku zębowe. Są one alternatywą dla zastosowania implantów zębów. Most zawieszony na własnych zębach filarowych pacjenta odtwarza brakujące zęby pod względem zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym. W naszym gabinecie oferujemy mosty pełnoceramiczne na tlenku cyrkonu oraz mosty licowane porcelaną. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:
  • pierwsza wizyta: po zaplanowaniu uzupełnienia protetycznego lekarz przystępuje do szlifowania zębów wybranych jako filary protetyczne. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Wizytę kończy pobranie wycisków i odesłanie ich do laboratorium protetycznego oraz zabezpieczenie oszlifowanych zębów filarowych za pomocą koron tymczasowych.
  • druga wizyta: przy mniejszych pracach na tej wizycie most jest przymierzany i cementowany. Przy większych mostach lekarz stomatolog przymierza szkielet mostu w jamie ustnej pacjenta i dokonuje ewentualnych korekt, po czym odsyła most do wykończenia w laboratorium protetycznym.
  • trzecia wizyta: po przymiarce i sprawdzeniu gotowego mostu lekarz stomatolog cementuje uzupełnienie na stałe w ustach pacjenta.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jakie są wskazania do wykonania mostów protetycznych? – wskazaniem są każde braki zębowe pod warunkiem obecności odpowiednio ulokowanych zębów filarowych. Można się o tym  przekonać dopiero po badaniu stomatologicznym. W przypadku, gdy braki zębowe są zbyt rozległe do wykonania mostu proponujemy mosty w systemie ZX 27 lub leczenie implantologiczne.
  • jak długi jest czas wykonania uzupełnienia – od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia mija ok 5-6 dni. Po tym czasie można na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i odtworzoną czynnością żucia.
  • jakie są inne możliwości odbudowy braku pojedynczych zębów – alternatywą dla stosowania klasycznych mostów protetycznych jest odbudowa braku zęba za pomocą pojedynczych koron na implantach. Rozwiązanie takie jest korzystniejsze z powodu braku konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów pacjenta. Niestety trzeba pamiętać, że szlifowanie zęba pod most oznacza, że już do zawsze taki ząb będzie musiał mieć na sobie koronę, gdyż szlifowanie zęba bezpowrotnie usuwa szkliwo z jego powierzchni.

Zobacz efekty leczenia:

Mosty porcelanowe Wrocław

Mosty i korony porcelanowe odbudowujące funkcję i estetykę górnych zębów

Mostek porcelanowy Wrocław

Most porcelanowy odbudowujący zęby górne

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę