Wolumetria twarzy

Jak wskazują badania oraz obserwacje każdego z nas, wraz z wiekiem następuje stopniowy zanik tkanek podskórnych. Główną przyczyną tego niekorzystnego estetycznie efektu jest zmniejszanie się ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Zjawisko to jest widoczne zwłaszcza w obrębie twarzy. Zabieg wolumetrycznego liftingu twarzy jest nowym, sprawdzonym sposobem przywrócenia twarzy młodzieńczego wyglądu. Przywraca on utraconą objętość i zarys twarzy pozwalając odmłodzić jej wygląd. Liczne badania naukowe potwierdziły całkowite bezpieczeństwo i tolerancję organizmu dla stosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie wytwarzaną i obecną w młodej zdrowej skórze. Niestety wraz z wiekiem jego produkcja w skórze jest coraz mniejsza, co razem z obniżeniem ilości podskórnej tkanki tłuszczowej przyczynia się do postarzania wyglądu twarzy. Kwas hialuronowy oprócz zwiększenia objętości okolicznych tkanek pełni też rolę nawilżającą i regenerującą – skóra jest bardziej sprężysta i wypoczęta. Zabieg wolumetrycznego liftingu twarzy jest znakomitą alternatywa dla znacznie droższych i inwazyjnych metod stosowanych w chirurgii plastycznej. Głównymi wskazaniami do zabiegu wolumetrii są:
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • modelowanie policzków
 • modelowanie podbródka
Poniżej przedstawiamy uproszczony przebieg liftingu wolumetrycznego:
 • Lekarz po wstępnej rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań przedstawia plan oraz możliwości zabiegu. Po ustaleniu zakresu korekty estetycznej lekarz w znieczuleniu miejscowym wstrzykuje kwas hialuronowy w zaplanowaną lokalizację, po czym dokonuje delikatnego masażu rozprowadzającego wstrzyknięty materiał. Cały zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Efekt widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu.
Najczęściej zadawane pytania:
 • jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii twarzy? – efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Przy wykonywaniu liftingu wolumetrycznego wykorzystuje się kwas hialuronowy o zwiększonej gęstości, dzięki temu efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż przy standardowych zabiegach wygładzania zmarszczek.
 • jakie są przeciwwskazania do zabiegu?– przeciwwskazaniem do zabiegu wolumetrycznego modelowania twarzy są:
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne.
 • czy po zabiegu można normalnie funkcjonować? – tak, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny, a efekty widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Z racji głębszego wstrzykiwania preparatu przez okres kilku dni po zabiegu może pojawić się tkliwość modelowanej okolicy a także zaczerwienienie i niewielki obrzęk. W tym okresie nie należy korzystać z solarium ani przebywać na mocnym słońcu. Wskazane jest też unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

Możliwości medycyny estetycznej:

(kliknij na obrazek poniżej)

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę