Implanty anatomiczne Replicate

Implanty Replicate to najbardziej zbliżona do natury możliwość odbudowy własnego, zniszczonego zęba. Są one wytworzone z tytanu medycznego, tak jak klasyczne implanty, natomiast ich kształt jest w kształcie korzenia zęba który będzie odbudowywany przez implant. Dzięki temu, zabieg wszczepienia implantu Replicate przeprowadza się atraumatycznie, bez nawiercania kości - bezpośrednio po usunięciu zęba. Lekarz implantolog, po usunięciu zniszczonego zęba wprowadza wcześniej przygotowany implant Replicate do zębodołu. Leczenie kończy przypomocowanie korony tymczasowej zabezpieczającej miejsce zabiegu. Największe zalety implantów Replicate to:

 • minimalna intwerwencja chirurgiczna - bez nawiertów kości i cięć chirurgicznych - mniejsze ryzyko uszkodzeń kości i nerwów
 • anatomiczny kształt implantu - idealnie dopasowany do ścian zębodołu
 • wszczepienie implantu na tej samej wizycie co usunięcie zęba
 • znacznie szybsze gojenie - brak cięć skalpelem
 • możliwość uniknięcia zabiegów regeneracyjnych poprzez maksymalne wykorzystanie własnej kości pacjenta
 • uproszczenie konstrukcji implantu - brak śrub gojących dziąsło, brak elementów ruchomych, przykręcanych zmniejsza awaryjność implantu

Ponieważ każdy implant Replicate jest wykonywany na indywidualne zamówienie w laboratorium Natural Dental Implants (NDI) w Berlinie leczenie za pomocą tego systemu przebiega kilkuetapowo:

 • pierwsza wizyta: Lekarz stomatolog przeprowadza konsultacje implantologiczną, podczas której przedstawia pacjentowi możliwe sposoby odbudowy brakującego zęba, oraz ocenia wskazania do wszczepienia implantu Replicate. Następnie wykonuje tomografię komputerową i wyciski protetyczne niezbędne skanowania 3D. Skany komputerowe są wysyłane do laboratorium NDI w Berlinie w celu wykonania indywidualnego, anatomicznego implantu o kształcie własnego zęba.
 • druga wizyta: Lekarz implantolog usuwa atraumatycznie uszkodzony korzeń zęba, po czym umieszcza gotowy implant Replicate bezpośrednio w zębodole. Ponieważ implant Replicate ma identyczny kształt jak usuwany korzeń zęba, nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek nawiertów w tkance kostnej. Po umieszczeniu implantu lekarz przykleja koronę tymczasową, zabezpieczającą implant i miejsce pozabiegowe.
 • trzecia wizyta: Po 4-6 miesiącach gojenia, lekarz sprawdza stan implantu w kości i na zdjęciu panoramicznym oraz wykonuje wyciski protetyczne.
 • czwarta wizyta: Lekarz implantolog cementuje gotową koronę cyrkonową na implancie, podobnie jak cementuje się korony na własnych zębach. Brak elementów przykręcanych jest jedną z zalet w porównaniu do implantów tradycyjnych - nie ma ryzyka luzowania się korony na implancie, czy odkręcania łączników implantu.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czy każdy ząb można odbudować w ten sposób? - możliwość implantacji w systemie Replicate jest oceniana na pierwszej wizycie konsultacyjnej, zdarza się, że z powodu przeciwskazań do zabiegu korzystniejsze może być wszczepienie tradycyjnego implantu.
 • Czy każdy implant Replicate się przyjmuje? - skuteczność implantacji jest podobna jak przy tradycyjnych implantach,  szansa przyjęcia się implantu wynosi ok 97%. W przypadku braku integracji implantu po okresie 4-6 miesięcy jest on usuwany i po zagojeniu tkanek w jego miejsce jest wszczepiany tradycyjny implant.
 • Ile czasu trwa wykonanie implantu Replicate? - od momentu konsultacji implantologicznej i wykonania tomografii oraz wycisków do zabiegu wszczepienia implantu upływa zwykle ok 10-14 dni. Cały okres gojenia trwa zwykle ok 5-6 miesięcy.

implanty replicate Wrocław

implant zeba replicate

implanty anatomiczne Wrocław


Copyright © 2019 - Vita-Dent Dentysta Wrocław