Biomateriały kościozastępcze

Materiały kościotwórcze to jeden z owoców rozwoju nowoczesnej implantologii. Umożliwia on wszczepianie implantów nawet w sytuacji gdy w danym miejscu brakuje wystarczającej ilości naturalnej kości pacjenta. Szacuje się, że przy 40% przypadków leczenia implantologicznego konieczne są zabiegi odbudowy i regeneracji kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej. Zabiegi takie są możliwe dzięki najnowszej generacji biomateriałów kościozastępczych. Zastosowanie biomateriałów pozwala odtworzyć kość w miejscu, w którym doszło do zaniku kostnego i w którym bez regeneracji kostnej nie było by możliwości wszczepienia implantu. Podczas zabiegów implantologicznych w naszej klinice stosujemy wyłącznie skuteczne i sprawdzone w wielu badaniach klinicznych biomateriały firm Geistlich Biomaterials – Bio-Oss i Lasak Ltd. – Poresorb-TCP.
  • Bio-Oss – to naturalny minerał kości Gesitlich Bio-Oss, od wielu lat, udowadnia swoje wartości w praktyce klinicznej i jest tematem licznych badań naukowych. Doskonałe właściwości osteokondukcyjne tego materiału wynikają z jego podobieństwa do struktury kości ludzkiej. Struktura mineralna materiału Geistlich Bio-Oss cechuje się wysoką porowatością, posiada dużą powierzchnię wewnętrzną. Działa jak rusztowanie, zapewniając wrastanie nowej kości w strukturę materiału. Naturalny skład chemiczny oraz struktura krystaliczna materiału Geistlich Bio-Oss zapewniają powolną resorpcję tego materiału przez osteoklasty w procesie naturalnej przebudowy kości.
  • Poresorb-TCP – to syntetyczny preparat kościozastępczy firmy Lasak Ltd. Poresorb-TCP stosowany do sterowanej regeneracji kości przy implantacji, wypełniania ubytków kostnych po usuwaniu torbieli lub zębów. W pełni resorbowalny zostaje stopniowo zastępowany przez tkankę kostną. Nie zawiera materiału odzwierzęcego – zapewnia najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Swoim składem mineralnym i strukturalnym przypomina naturalną kość. Zawiera makro i mikro pory umożliwiające skuteczne wrastanie tkanki kostnej. Wysoka skuteczność materiału Poresorb-TCP została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi i publikacjami naukowymi.
Materiał kościotwórczy bio-oss Wrocław Materiał kościozastępczy poresorb Wrocław

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę