Konsultacja implantologiczna online

Implantologiczna konsultacja on-line umożliwia wstępne określenie możliwości wszczepienia implantu zębowego. Nasz implantolog wyczerpująco przedstawi możliwości przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantu, opisze przebieg zabiegu oraz odpowie na wszelkie pytania Pacjenta pojawiające się podczas konsultacji wideo przez internet. Jest to pomoc dla pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą zjawić się w gabinecie osobiście. Jak wygląda przebieg internetowej konsultacji implantologicznej? Oto uproszczony schemat:
 • przygotowanie do konsultacji online: Pacjent umawia się na konsultację implantologiczną online poprzez kontakt z naszą recepcją pod nr 71/750 12 12. Po ustaleniu terminu konsultacji, pacjent przesyła mailowo informacje niezbędne do przeprowadzenia konsultacji on-line, są to:
   • zdjęcie panoramiczne zębów RTG – zdjęcie niezbędne
   • zdjęcia miejsca planowanego wszczepienia implantu wykonane aparatem cyfrowym – zdjęcia opcjonalne
   • opis problemu, który wymaga omówienia na konsultacji on-line. Zdjęcia i opis proszę przesłać na adres mailowy info@vita-dent.pl z dopiskiem – konsultacja online
   • koszt 30 minutowej konsultacji online podany jest w cenniku. Wpłatę tą należy dokonać na konto: 02 1140 2004 0000 3402 3557 3943 na tydzień przed planowanym terminem konsultacji z dopiskiem – konsultacja online.
 • przebieg konsultacji: Po otrzymaniu maila ze zdjęciami i opisem problemu pacjenta, lekarz przesyła mailowo link do przeprowadzenia konsultacji online. O umówionej godzinie Pacjent powinien kliknąć w przesłany link i otworzyć w przeglądarce internetowej połączenie video z lekarzem w celu spotkania online.
Najczęściej zadawane pytania:
 • Jak długo trwa konsultacja implantologiczna online? – Internetowa konsultacja trwa 30 minut –  dokładnie tyle co samo co standardowa konsultacja implantologiczna przeprowadzona w gabinecie. Zwykle czas ten pozwala wyczerpująco przedstawić możliwości leczenia implantologicznego u konsultowanego pacjenta.
 • Jakie są ograniczenia konsultacji implantologicznej przez internet? – konsultacja online z racji braku możliwości fizykalnego zbadania pacjenta na fotelu stomatologicznym, ma pewne ograniczenia. Przeprowadzana jest ona tylko na podstawie zdjęcia panoramicznego zębów oraz zdjęć wykonanych przez pacjenta aparatem cyfrowym. Ważne aby zdjęcia te były dobrej jakości, ostre, wykonane z lampą błyskową, gdyż ułatwi to przedstawienie optymalnego planu leczenia u danego pacjenta. Przed podjęciem leczenia implantologicznego, konieczne jest zawsze wykonanie badania stomatologicznej tomografii komputerowej. Dopiero na podstawie tego badania można potwierdzić możliwości odbudowy braków zębów za pomocą implantów.
 

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę