Sprzęt stomatologiczny – najnowsze technologie w naszym gabinecie

Unit Stomatologiczny - dentystyczny

Unity Stomatologiczne Chirana Smile Sympatic

Wysokiej klasy nowoczesny Unit Stomatologiczny jest sercem każdego gabinetu dentystycznego. Umożliwia przyjemną i cichą pracę. Ułatwia ustawienie komfortowej pozycji zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza stomatologa, przez co wizyty trwają krócej i są mniej stresujące dla pacjentów.
tomograf stomatologiczny wroclaw

Tomograf komputerowy Vatech Pax-i3D Smart

Prawdziwy rodzynek wśród cyfrowych aparatów pantomograficznych i tomografów komputerowych. Przy minimalnych dawkach promieniowania za pomocą najnowszego tomografu stomatologicznego Vatech możemy zobaczyć trójwymiarowy model szczęk pacjenta i bardzo precyzyjnie zdiagnozować istniejące problemy zdrowotne, zaplanować leczenie implantologiczne oraz ocenić położenie kanałów nerwów w celu przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu. Dodatkowo aparat ten wykonuje tradycyjne cyfrowe zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne o znakomitej jakości.
laser stomatologiczny wrocław

Laser stomatologiczny SmartM Pro Lasotronix

Jeden z najmocniejszych laserów stomatologicznych na rynku, pozwalający pracować długościami fali 980nm oraz 635nm. Obecnie jedno z ważniejszych narzędzi w nowoczesnym leczeniu stomatologicznym. Laser o długości fali 980nm umożliwia bezkrwawe przeprowadzanie zabiegów z zakresu chirurgii, implantologii i stomatologii estetycznej, a laser o długości fali 635nm działa biostymulacyjnie znacznie przyspieszając gojenie, łagodząc dolegliwości pozabiegowe. Zastosowanie lasera pozwala na delikatniejsze, szybsze przeprowadzanie zabiegów co znacznie redukuje stres i dyskomfort pacjenta.
wirówka PRF Wrocław

Wirówka laboratoryjna iFuge

Dzięki posiadaniu wirówki laboratoryjnej iFuge, możemy zapewnić naszym pacjentom możliwość innowacyjnego leczenia z zastosowaniem błon A-PRF oraz zawartych w nich czynników wzrostu. Leczenie takie znacznie przyspiesza gojenie oraz wyraźnie poprawia jego efekt po zabiegach chirurgicznych. Wzrasta też bezpieczeństwo zabiegów, z racji że pozyskany biomateriał jest autologiczny i całkowicie biozgodny.
eq master ciepła gutaperka

Narzędzie do ciepłej gutaperki EQ Master

System do wypełniania kanałów metodą ciepłej gutaperki EQ Master pozwala na uszczelnienie kanałów w najlepszy możliwie znany sposób. Badania naukowe dowodzą, że wypełnienie kanałów metodą ciepłej gutaperki daje największy odsetek długoletniego powodzenia leczenia kanałowego. W połączeniu z zastosowaniem mikroskopu stomatologicznego nasi lekarze potrafią przeprowadzić skuteczne leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych, wielokanałowych zębów zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.
Rentgen Stomatologiczny - pracownia RTG

Rentgen Stomatologiczny Kodak 2100

Jeden z najbezpieczniejszych aparatów rentgenowskich na rynku. Najwyższa na rynku częstotliwość pracy – aż 300kHz pozwala uzyskać wyjątkowo szczegółowe zdjęcia przy minimalnym narażeniu na promieniowanie rtg. Długi tubus zapewnia znaczące wyeliminowanie szkodliwego promieniowania rozproszonego co polepsza jakość zdjęcia przy zwiększeniu bezpieczeństwa pacjenta.
Zdjęcia zębów rtg

Rentgen Stomatologiczny Gendex Expert DC

Najnowsza konstrukcja głowicy rtg zastosowana w tym aparacie pozwoliła prawie całkowicie zredukować dawkę promieniowania rozproszonego poprzez obudowę lampy. Dzięki temu mamy pewność, że promieniowanie jest kierowane wyłącznie w kierunku naświetlanego czujnika RTG bez niepotrzebnego napromieniowywania pozostałych organów pacjenta. Dodatkowo najmniejsze stosowane ognisko lampy o powierzchni zaledwie 4mm2, pozwala uzyskać zdjęcia o niespotykanej dotąd ostrości i jakości.
Cyfrowy rentgen zębów

Czytnik radiowizjografii bezprzewodowej VistaScan Plus

Radiowizjografia bezprzewodowa z powodu licznych zalet nad czujnikami przewodowymi zaczyna być coraz częściej stosowana w gabinetach stomatologicznych. W naszej klinice przy ulicy Nobla posługujemy się radiowizjografią niemieckiej firmy Duer Dental Vista-Scan. Sprzęt ten oferuje najwyższą rozdzielczość optyczną – aż 40LP/mm, co umożliwia dostrzeżenie zmian chorobowych które w przypadku innych radiowizjografii pozostają niewidoczne. Ma to niebagatelny wpływ na postawienie właściwej diagnozy i dalsze leczenie.
Lupy stomatologiczne Wrocław

Lupy stomatologiczne SurgiTel 2,5x Ergo-vision

Większość zabiegów stomatologicznych przeprowadza się na obszarze zaledwie kilku milimetrów kwadratowych. W trosce o maksymalną możliwą dokładność w sytuacjach gdy jest to możliwe używamy lup stomatologicznych. Dzięki pracy w powiększeniu 2,5x znacznie zwiększa się precyzja i jakość naszych prac.
Mikromotor endodontyczny Endomaster

Mikromotor endodontyczny Endomaster EMS

Mikromotor endodntyczny jest nieodzownym elementem nowoczesnego maszynowego leczenia kanałowego. Mikromotor Endomaster szwajcarskiej firmy Ionyx EMS zapewnia bezpieczne oraz szybkie opracowywanie kanałów zębowych. Jego zastosowanie znacznie podnosi jakość i precyzję ich poszerzania. Wbudowany endometr zapewnia dokładne pomiary długości kanałów i minimalizuje ryzyko niedokładnego ich wypełnienia.
lampa-beyond-wroclaw

Lampa wybielająca Beyond Whitening

Legendarna lampa wybielająca amerykańskiej firmy Beyond – prekursora nowoczesnego laserowego wybielania zębów. Światło wybielające filtrowane jest przez 12 tysięcy światłowodów o całkowitej długości 1,6 kilometra. Dodatkowo specjalny układ optyczny, całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultrafioletowe. Światło to jest tak zwanym „zimnym światłem”, co ma decydujące znacznie jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjenta oraz rezultaty wybielenia zębów. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak jakichkolwiek powikłań.
Lampa wybielająca C-Bright Wrocław

Lampa wybielająca Sema C-Bright

Lampa wybielająca jest niezbędna do wybielania zębów metodą gabinetową. Zimne światło o długości fal 420-490 nanometrów aktywuje i wspomaga działanie żelu wybielającego. Lampa Sema Dyw C-bright jest jedną z najmocniejszych lamp na rynku (moc aż 2400mW/cm2), jej zastosowanie umożlwia rozjaśnienie zębów od 5 do 14 odcieni w skali Vita. Jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych preparatów wybielających zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zębów pacjenta.
Autoklaw stomatologiczny Melag

Autoklaw Stomatologiczny Melag

Nowoczesny autoklaw jest obowiązkowym wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego. Proces sterylizacji w parze wodnej pod zwiększonym ciśnieniem i temperaturą jest najskuteczniejszą metodą zapewniającą całkowitą sterylność narzędzi. Każdy proces sterylizacji testowany jest za pomocą tzw. „pasków wskaźnikowych”, które następnie są archiwizowane jako dowód poprawnego procesu sterylizacji. Niemiecka firma Melag to prawdziwy mercedes wśród producentów autoklawów na świecie, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów zdecydowaliśmy się na autoklaw właśnie tej właśnie firmy.
oczyszczanie końcówek stomatologicznych

Urządzenie do czyszczenia końcówek Assistina 301 Plus

Najnowsze badania nad procesami dezynfekcji i sterylizacji w gabinetach dowodzą, iż najsłabszym ogniwem całego procesu pozostaje zawsze człowiek. Dlatego w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa naszym pacjentom do profesjonalnego oczyszczenia końcówek stomatologicznych używamy specjalnego urządzenia Assistina 301 Plus. Urządzenie to gwarantuje dokładne wyczyszczenie i nasmarowanie każdej końcówki oraz bezpieczne przygotowanie jej do procesu sterylizacji, eliminując konieczność wykonywania tych czynności ręcznie.
Masy wyciskowe zębów

Urządzenie do mieszania mas wyciskowych Dynamix

Dokładny wycisk protetyczny jest podstawowym warunkiem każdego leczenia protetycznego. Istotne jest to zwłaszcza przy dużych wyciskach obejmujących kilka zębów lub implantów. W naszej klinice w otrzymywaniu precyzyjnych wycisków protetycznych pomaga nam specjalne urządzenie przygotowujące masy wyciskowe o najwyższych możliwych parametrach – Dynamix niemieckiej firmy Heraeus Kulzer.
Mikromotor Implantologiczny

Mikromotor Implantologiczny NSK Surgic XT

Mikromotor Implantologiczny Surgic XT zapewnia optymalny zasięg widoczności i precyzji przy zabiegach chirurgicznych jamy ustnej oraz implantologii. Perfekcyjna kontrola szybkości i obrotów zapewnia minimalną traumatyczność zabiegów. Jest to szczególnie ważne przy zabiegu wszczepiania implantów, ale także przy innych zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej.
Leczenie pod mikroskopem - Psie Pole, Wrocław

Mikroskop endodontyczny Carl Zeiss

W naszym gabinecie dysponujemy mikroskopem lidera w produkcji soczewek i optyki firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu mikroskopowym, to całkowicie nowa jakość zarówno w endodoncji, jak również innych dziedzinach, jak protetyka, periodontologia, chirurgia, mikrochirurgia. Dokładność pracy przy wykorzystaniu mikroskopu jest nieporównywalnie większa w porównaniu z klasycznymi technikami pracy w gabinecie.
Ultradźwiękowy Skaler dentystyczny

Ultradźwiękowy Skaler Dentystyczny

Ultradźwiękowy Skaler dentystyczny służy do usuwania kamienia nazębnego. Zastosowanie ultradźwięków zrewolucjonizowało sposób przeprowadzania skalingu. Drgająca końcówka powoduje automatyczne kruszenie kamienia nazębnego zarówno naddziąsłowego, jak i poddziąsłowego, dlatego nie jest konieczne używanie najmniejszej nawet siły na narzędzie. Dzięki temu w przeciwieństwie do ręcznego usuwania kamienia zabieg ten nie powoduje uszkodzeń szkliwa zdrowych zębów i jest znacznie mniej nieprzyjemny.
Piaskarka Stomatologiczna - Psie Pole

Piaskarka Stomatologiczna NSK Prophy Mate

Piaskarka Stomatologiczna umożliwia usunięcie osadów nazębnych powstałych wskutek palenia papierosów, picia kawy, herbaty itp. Osady takie nie poddają się tradycyjnemu szczotkowaniu zębów i często tylko zabieg piaskowania zębów umożliwia przywrócenie im dawnej barwy i połysku.

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę