Wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Niestety kawa, herbata, papierosy a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto – szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej, niż powinniśmy – a jak wiadomo śmiech to zdrowie. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Naszym pacjentom proponujemy profesjonalne wybielanie zębów aż trzema metodami: laserowe, Beyond lub nakładkowe. Wielu naszych pacjentów  po przeprowadzonym zabiegu nareszcie przestało zasłaniać usta i przebarwione zęby podczas uśmiechu… Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:

Wybielanie laserem Lasotronix:

 • pierwsza wizyta: lekarz sprawdza stan uzębienia, osusza i przygotowuje zęby a następnie naświetla zęby laserem w celu zmniejszenia nadwrażliwości pozabiegowej. Następnie nakładany jest specjalny żel ochraniający dziąsła i żel wybielający. Lekarz wybiela zęby laserem 3 krotnie nakładając preparat wybielający. Po skończonym etapie wybielania ponownie zmieniana jest długość fal lasera w celu zmniejszenia nadwrażliwości zębów po żelu wybielającym. Cały zabieg trwa około 45 minut i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa zębów. Dużą zaletą tej metody jest często całkowite zmniejszenie nadwrażliwości zębów w porównaniu do metody Beyond czy nakładkowej. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu a hasło „Śnieżno-białe zęby w 1 godzinę” jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Z powodu czasu trwania wybielania laserowego u pacjentów pierwszorazowych przed umówieniem wizyty pobieramy zadatek na leczenie. UWAGA PROMOCJA ! Cena wybielania laserowego w naszym gabinecie zostaje obniżona o 150zł i wynosi tylko 1250zł !!!

Wybielanie metodą Beyond:

 • pierwsza wizyta: lekarz sprawdza stan uzębienia, osusza i przygotowuje zęby a następnie nakłada specjalny żel ochraniający dziąsła i utwardza go lampą UV. Następnie nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla go przez 15 minut. W naszych klinikach do wyboru mamy różne lampy wybielające – lampę wybielającą Beyond II ULTRA, lampę Beyond Whitening. Dla najlepszego efektu wybielania, cały cykl powtarzany jest 3-krotnie po 15 minut na jednej wizycie, na którą trzeba zarezerwować około 75 minut. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu a hasło „Śnieżno-białe zęby w 1 godzinę” jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Z powodu czasu trwania wybielania metodą Beyond u pacjentów pierwszorazowych przed umówieniem wizyty pobieramy zadatek na leczenie.UWAGA PROMOCJA ! Cena wybielania metodą Beyond w naszym gabinecie zostaje obniżona o 100zł i wynosi tylko 1150zł !!!

Wybielanie nakładkowe:

 • pierwsza wizyta: po badaniu stanu jamy ustnej oraz zębów lekarz pobiera wyciski na łyżkach wyciskowych i wysyła je do laboratorium protetycznego w celu odlania modeli zębów i wykonania indywidualnie dopasowanych nakładek wybielających.
 • druga wizyta: lekarz wręcza pacjentowi przygotowane przez technika nakładki wybielające na zęby oraz 2 strzykawki z żelem wybielającym. Nakładki z żelem należy zakładać na noc przez 3-4 kolejne noce. Koszt wybielania nakładkowego to 850zł. Metoda ta jest tańszą alternatywą dla wybielania zębów metodą laserową – Beyond.
Najczęściej zadawane pytania:
 • czy wybielanie zębów jest bezpieczne? – wybielanie zębów wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną uciążliwością mogącą wystąpić po wybielaniu jest przejściowa nadwrażliwość zębów ustępująca zwykle po ok. 24 godzinach, nadwrażliwość ta nie występuje przy wybielaniu laserem stomatologicznym.
 • jak dobry będzie efekty wybielania zębów? – efekt wybielania zębów niezależnie od rodzaju zastosowanej metody nie jest możliwy do przewidzenia przed zabiegiem, zależy on od indywidualnej budowy szkliwa zęba, wcześniejszych nawyków żywieniowych oraz stopnia przyciemnienia zębów przed zabiegiem. Wybielanie zębów może rozjaśnić zęby o kilka odcieni, niestety czasami efekt może być też minimalny.
 • którą metodę wybrać? – wybielanie laserem jest najmniej obciążające dla pacjenta z powodu najkrótszego czasu trwania zabiegu i najmniejszej wrażliwości pozabiegowej. Wg. najnowszych badań szkliwo zęba po wybielaniu laserowym wraca do gładkości i twardości z przed wybielania w porównaniu do innych metod. Wybielanie nakładkowe jest z kolei najbardziej czasochłonne z powodu konieczności zakładania nakładek wybielających na noc.
 • czy są przeciwwskazania do wybielania zębów? – przeciwwskazaniem do wybielania jest ciąża, okres karmienia, epilepsja i wiek poniżej 16 r.ż.
 • czy próchnica zębów uniemożliwia wybielanie? – przed rozpoczęciem wybielania należy zabezpieczyć ogniska próchnicy znajdujące się w strefie wybielanej. W celu optymalnej estetyki ewentualne ubytki należy wypełnić wypełnieniami kompozytowymi dopiero po wybieleniu zębów.
 • jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów? – efekt wybielania utrzymuje się od około pół roku do 2~3 lat. Jest to zależne od przyzwyczajeń żywieniowych, stopnia higieny jamy ustnej i uwarunkowań osobniczych. Po tym okresie zabieg można powtórzyć. Efekt wybielonych zębów można wydłużyć stosując pasty wybielające.
 • mam stare wypełnienia, czy one też się wybielą? – wypełnienia kompozytowe po pewnym czasie od założenia zaczynają się przebarwiać i ciemnieć. Takie wypełnienia mogą się wybielić do pierwotnej barwy jaka była w momencie zakładania.
 • jak dbać o zęby po wybielaniu? – po zabiegu wybielania obowiązuje tzw. 48 – godzinna „biała dieta”. W tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych „kolorowych” napojów i pokarmów.
Laserowe wybielanie zębów beyond wybielanie zębów laserem wybielanie zębów Wrocław

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę