Konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna w naszym gabinecie pozwoli Państwu poznać różne metody uzupełnienia brakujących zębów za pomocą implantów oraz wybrać taką, która będzie najlepiej dopasowana do warunków w jamie ustnej. Konsultacja implantologiczna przeznaczona jest dla osób posiadających braki pojedynczych zębów, braki całkowite zębów, ale także dla osób które dopiero będą musiały mieć usunięty ząb. Jak przebiega taka wizyta? – oto uproszczony schemat:
  • przed wizytą lekarz wykonuje zdjęcie pantomograficzne wszystkich zębów pacjenta
  • następnie lekarz implantolog rozmawia z pacjentem w celu poznania jego oczekiwań i życzeń odnośnie efektów leczenia
  • po rozmowie lekarz wykonuje badanie wewnątrzustne pacjenta oceniając stan higieny jamy ustnej, zębów i dziąseł oraz miejsc z brakami zębowymi
  • po badaniach lekarz za pomocą wizualizacji komputerowych i rysunków przedstawia pacjentowi możliwe warianty leczenia wraz z pełnym kosztorysem przedstawionych rozwiązań
  • w przypadku podjęcia decyzji o leczeniu implantologicznym wizytę kończy wykonanie badania tomografii komputerowej w celu zaplanowania zabiegu wszczepienia implantów. Przypadku obecności płytki i kamienia nazębnego, lekarz kieruje pacjenta do higienistki stomatologicznej w celu oczyszczania zębów i zmniejszenia liczby bakterii w jamie ustnej.
Najczęściej zadawane pytania:
  • Czy można wszczepić implant od razu po usunięciu zęba? – jeśli w obrębie usuwanego zęba nie ma ostrego stanu zapalnego to natychmiastowe wszczepienie implantu po ekstrakcji jest zwykle najkorzystniejszym rozwiązaniem uzupełnienia braku. Natychmiastowa implantacja pozwala na znaczne zmniejszenie zaniku kości po ekstrakcji, zapewnia mniejszą inwazyjność zabiegu oraz szybsze cieszenie się nowym zębem na implancie.
  • Czy papierosy mają wpływ na leczenie implantologiczne? – u osób palących obserwuje się zaburzenie ukrwienia błony śluzowej jamy ustnej co ma wpływ na gojenie i pogarsza rokowanie odnośnie szans na przyjęcie się implantu.
  • Do jakiego wieku można wszczepiać implanty? – nie ma górnej granicy wieku, która jest przeszkodą w leczeniu za pomocą implantów zębów. U osób starszych, z chorobami ogólnymi można zastosować leczenie miniimplantami, które w określonych przypadkach mogą być wszczepiane bez cięć chirurgicznych w obrębie dziąseł pacjenta. Pozwala to na znaczne zminimalizowanie inwazyjności zabiegu oraz przyśpieszają gojenie.
  • Co to jest szablon implantologiczny? – szablon implantologiczny pozwala wykonać wszczepienie implantów bez nacinania dziąsła skalpelem, odsłaniania kości i zakładania szwów. Zabieg taki jest planowany komputerowo, a następnie za pomocą szablony odtwarzany w jamie ustnej. Opis leczenia za pomocą szablonów chirurgicznych.
tomografia przed implantami zębów

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę