Proteza na miniimplantach MDI 3M

Dolna proteza całkowita przy braku własnych zębów jest utrapieniem wielu pacjentów. Protezy takie w skutek braku stabilności w jamie ustnej często uniemożliwiają swobodne jedzenie, mówienie czy uśmiechanie się. Jest to spowodowane warunkami anatomicznymi dolnej szczęki i taką jej budową, która uniemożliwia pewną i mocną stabilizację protezy dolnej. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest leczenie z zastosowaniem miniimplantów jednoczęściowych. Zastosowanie takiego leczenia jest możliwe nawet u pacjentów z dużym zanikiem kości szczęki dolnej. W przypadku dobrych warunków kostnych możliwe jest natychmiastowe ustabilizowanie protezy dolnej od razu w dniu zabiegu. Opatentowana w USA technika leczenia za pomocą miniimplantów 3M MDI polega na wszczepieniu 4 implantów w szczękę dolną lub górną i natychmiastowym ustabilizowaniu na nich protezy za pomocą zatrzasków kulowych. Proteza całkowita umieszczona na zaczepach kulowych miniimplantów wykazuje znakomite umocowanie i stabilizację. Możliwe jest także znaczne zmniejszenie jej rozmiarów, gdyż utrzymanie zapewnione jest przez implanty a nie poprzez siły adhezyjne pomiędzy dziąsłami a płytą protezy. Rozwiązanie takie jest bardzo komfortową i coraz częściej stosowaną alternatywą przy latających w jamie ustnej protezach. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadza się na jednej wizycie trwa zwykle ok 1 godziny. Po wizycie konsultacyjnej i wykonaniu badać tomografii komputerowej przebieg zabiegu jest następujący:
  • etap pierwszy: Lekarz stomatolog po zaznajomieniu się z badaniem tomografii komputerowej określa optymalną pozycję miniimplantów biorąc pod uwagę kości oraz pozycję względem przyszłej protezy.
  • etap drugi: W znieczuleniu miejscowym lekarz wprowadza 4 miniimplanty jednoczęściowe. Zabieg jest znacznie mniej inwazyjny niż wszczepianie tradycyjnych implantów, gdyż jeśli warunki kostne na to pozwalają to nie ma konieczności nacinania dziąsła ani zakładania szwów.
  • etap trzeci: Po wszczepieniu miniimplantów, lekarz stomatolog przykleja zatrzaski kulowe wewnątrz dotychczasowej protezy pacjenta, lub wykonuje nową protezę i dopiero po jej wykonaniu będzie ona mocowana na implantach. Bezpośrednio po zabiegu można normalnie funkcjonować, jeść i uśmiechać się – z doskonale stabilną protezą.
  • etap czwarty: Po ok 7 dniach wskazana jest wizyta kontrolna w celu oceny gojenia tkanek wokół implantów i sprawdzenia dopasowania i stabilizacji protezy.
Najczęściej zadawane pytania:
  • czy małe rozmiary implantów wpływają na zmniejszenie ich trwałości aby uniknąć rozchwiania implantów, lekarz stomatolog podczas analizy tomografii komputerowej zawsze dobiera optymalną długość i średnicę przyszłych implantów, 20-letnie doświadczenia i badania kliniczne nie wykazują mniejszej trwałości prac na miniimplantach MDI – ważne jest jednak aby zastosować 4 implanty zgodnie z opatentowaną procedurą gdyż tylko wtedy można zagwarantować długoterminową trwałość
  • czy zabieg jest bolesny? – zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Z racji małej inwazyjności nie występuje też opuchlizna pozabiegowa, jak również nie ma potrzeby brania środków przeciwbólowych
  • czy u każdego pacjenta można zastosować taki rodzaj leczenia? – główną zaletą miniimplantów jest to, że można zastosować je nawet u pacjentów z dużym zanikiem kości, u których nie można wszczepić tradycyjnych implantów bez kosztownych procedur odbudowy kostnej. Zakwalifikowanie pacjenta do takiego leczenia odbywa się poprzez analizę badania tomografii komputerowej oraz ocenę warunków w jamie ustnej pacjenta

Zobacz efekty leczenia:

protezy na miniimplantach wroclaw

Protezy na miniimplantach Wrocław

Spadająca proteza Wrocław proteza na miniimplantach Wrocław

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę