Usuwanie przebarwień zębów

Nic tak nie nastawia przychylnie do nas ludzi jak szeroki i szczery uśmiech. Niestety, nie każdy mimo chęci może się tak uśmiechać. Przebarwienia zębów powstałe w wyniku palenia, picia kawy czy herbaty powodują, że uśmiechamy się oszczędniej i rzadziej. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Naszym pacjentom proponujemy profesjonalne usuwanie przebarwień zębów i przywracanie ich naturalnego wyglądu już po 1 wizycie w gabinecie. Przebarwienia zębów dzielimy na wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. Jak wygląda przebieg leczenia różnego rodzaju przebarwień? Oto uproszczony schemat: Przebarwienia zębów wewnątrzpochodne:
  • pierwsza wizyta: najczęściej są one wynikiem przyjmowania leków lub są powikłaniem leczenia kanałowego. W ich wyniku zęby wyglądają na sine i poszarzałe. W celu wybielenia martwego zęba lekarz stomatolog zakłada do komory zęba wkładkę wybielającą i pozostawia ją na 3-5 dni. Zabieg powtarza się 2-3 krotnie po czym zakłada się wypełnienie. Efekt wybielania jest trwały i nie wymaga powtarzania. Metodę tą stosuje się do wybielenia przebarwionych pojedynczych zębów.
Przebarwienia zębów zewnątrzpochodne:
  • przebarwienia powierzchowne – pierwsza wizyta: najczęściej należą do nich przebarwienia i osady spowodowane przez palenie papierosów, kawę lub herbatę. Przebarwienia takie rzadko dotyczą tylko jednego zęba – częściej jest to kilka zębów obok siebie. W celu usunięcia przebarwień zęwnątrzpochodnych polecamy zabiegi piaskowania i wybielania zębów. Często konieczne jest także ultradźwiękowe usunięcie kamienia nazębnego.
  • przebarwienia w obrębie struktury szkliwa – pierwsza wizyta: w przypadku licznych białych lub żółtawych przebarwień w obrębie szkliwa leczenie jest dłuższe, ale zwykle daje najbardziej spektakularne efekty. Przebarwienia takie są zwykle spowodowane przez zaburzenia budowy szkliwa, są to tak zwane plamki fluorozowe lub bardzo powierzchowne zmiany próchnicowe widoczne jako okrągłe przebarwienie. Leczenie przebarwionych plamek zwykle rozpoczyna się od przeprowadzenia wybielania nakładkowego. Jeśli pacjent jest zadowolony z koloru zębów, a problemem są wyłącznie plamki na ich powierzchni to krok ten można pominąć. Następnym krokiem jest zabieg regenerujący strukturę szkliwa w celu odtworzenia jego jednolitej powierzchni równomiernie odbijającej światło z zastosowaniem materiału ICON. Zabieg taki przeprowadza się na 1 wizycie i zwykle udaje się całkowicie usunąć białe lub żółto – białe plamki przebarwiające zęby przednie.
Najczęściej zadawane pytania:
  • mam białe plamki na zębach przednich czy można je usunąć? – tak, najnowsze metody lecznicze umożliwiają uzyskanie jednolitego wyglądu zębów przednich. Białe plamki na zębach mogą być spowodowane zaburzeniem w rozwoju szkliwa lub zbyt dużą ilością przyjmowanego fluoru w dzieciństwie. W trakcie badania lekarz stomatolog oceniając powód przebarwień i ich zakres przedstawi najlepsze metody przywrócenia zębom naturalnej jednolitej barwy.
  • czy „sine” zęby też można wybielić? – tak, jest to podręcznikowe wskazanie do wybielania wewnątrzzębowego. Nawet jeśli ząb ma sino-szary odcień przez długi czas gwarantujemy przywrócenie jednolitej barwy tak aby nie odróżniał się od innych zębów.
  • jak długo utrzymuje się efekt wybielania martwego zęba? – efekt wybielania wewnątrzzębowego zębów martwych jest trwały i nie wymaga powtarzania. Po wybieleniu i prawidłowym wypełnieniu zęba uzyskują one odcień taki jak sąsiednie zęby.
Usuwanie przebarwień zębów Wrocław Wybielanie martwych zębów we Wrocławiu

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę