Black Week

3 Grudnia zapraszamy na dni otwarte z medycyną estetyczną.

Oferujemy bezpłatne konsultacje oraz specjalne zniżki na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Przeczytaj więcej

Mosty porcelanowe na tlenku cyrkonu

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu należą do uzupełnień protetycznych na stałe zacementowanych na zębach własnych pacjenta. Przyklejenie do własnych zębów czyni je bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem protetycznym. Za pomocą mostów protetycznych można uzupełnić braki jedno lub kilku – zębowe. Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu są alternatywą dla zastosowania implantów. Most zawieszony na własnych zębach filarowych pacjenta odtwarza brakujące zęby pod względem zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym. W odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych napalanych na metalu porcelana napalana jest na szkielecie mostu wykonanym z tlenku cyrkonu. Jest to nowoczesny materiał gwarantujący niezbędną wytrzymałość oraz idealny efekt estetyczny. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:
  • pierwsza wizyta: po analizie zdjęcia panoramicznego rtg i zaplanowaniu uzupełnienia protetycznego lekarz przystępuje do szlifowania zębów wybranych jako filary mostu. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Wizytę kończy pobranie wycisków i odesłanie ich do laboratorium protetycznego oraz zabezpieczenie oszlifowanych zębów filarowych za pomocą koron tymczasowych.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog przymierza most w jamie ustnej pacjenta i dokonuje ewentualnych korekt, po czym jeśli pacjent nie ma zastrzeżeń odnośnie kształtu, koloru i wyglądu mostu to cementuje most cyrkonowy na stałe w ustach pacjenta. W przypadku bardzo dużych mostów, czasami konieczna jest jeszcze dodatkowa wizyta na wstępne sprawdzenie dopasowania szkieletu mostu.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jakie są wskazania do wykonania pełnoceramicznych mostów protetycznych? – wskazaniem są każde braki zębowe pod warunkiem obecności odpowienio ulokowanych zębów filarowych. Można się o tym przekonać dopiero po badaniu stomatologicznym. W przypadku, gdy braki zębowe są zbyt rozległe do wykonania mostu proponujemy mosty w systemie ZX 27 lub leczenie implantologiczne.
  • jak długi jest czas wykonania uzupełnienia? – od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia mija ok 8-10 dni, po tym czasie można na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i pełnym komfortem podczas jedzenia.
  • jakie są inne możliwości odbudowy braku pojedynczych zębów? – alternatywą dla stosowania klasycznych mostów protetycznych jest odbudowa braku zęba za pomocą pojedynczych koron na implantach. Rozwiązanie takie jest korzystniejsze z powodu braku konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów pacjenta. Należy pamiętać, że oszlifowany ząb na zawsze będzie musiał już być umieszczony pod koroną protetyczną.

Zobacz efekty leczenia:

most na tlenku cyrkonu wroclaw

Okrężny most cyrkonowy na własnych zębach i implantach.

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę