Mosty porcelanowe na tlenku cyrkonu

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu należą do uzupełnień protetycznych na stałe zacementowanych na zębach własnych pacjenta. Przyklejenie do własnych zębów czyni je bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem protetycznym. Za pomocą mostów protetycznych można uzupełnić braki jedno lub kilku – zębowe. Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu są alternatywą dla zastosowania implantów. Most zawieszony na własnych zębach filarowych pacjenta odtwarza brakujące zęby pod względem zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym. W odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych napalanych na metalu porcelana napalana jest na szkielecie mostu wykonanym z tlenku cyrkonu. Jest to nowoczesny materiał gwarantujący niezbędną wytrzymałość oraz idealny efekt estetyczny. Jak wygląda przebieg leczenia? Oto uproszczony schemat:
  • pierwsza wizyta: po analizie zdjęcia panoramicznego rtg i zaplanowaniu uzupełnienia protetycznego lekarz przystępuje do szlifowania zębów wybranych jako filary mostu. Zabieg szlifowania przeprowadzany jest w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. Wizytę kończy pobranie wycisków i odesłanie ich do laboratorium protetycznego oraz zabezpieczenie oszlifowanych zębów filarowych za pomocą koron tymczasowych.
  • druga wizyta: lekarz stomatolog przymierza most w jamie ustnej pacjenta i dokonuje ewentualnych korekt, po czym jeśli pacjent nie ma zastrzeżeń odnośnie kształtu, koloru i wyglądu mostu to cementuje most cyrkonowy na stałe w ustach pacjenta. W przypadku bardzo dużych mostów, czasami konieczna jest jeszcze dodatkowa wizyta na wstępne sprawdzenie dopasowania szkieletu mostu.
Najczęściej zadawane pytania:
  • jakie są wskazania do wykonania pełnoceramicznych mostów protetycznych? – wskazaniem są każde braki zębowe pod warunkiem obecności odpowienio ulokowanych zębów filarowych. Można się o tym przekonać dopiero po badaniu stomatologicznym. W przypadku, gdy braki zębowe są zbyt rozległe do wykonania mostu proponujemy mosty w systemie ZX 27 lub leczenie implantologiczne.
  • jak długi jest czas wykonania uzupełnienia? – od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia mija ok 8-10 dni, po tym czasie można na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i pełnym komfortem podczas jedzenia.
  • jakie są inne możliwości odbudowy braku pojedynczych zębów? – alternatywą dla stosowania klasycznych mostów protetycznych jest odbudowa braku zęba za pomocą pojedynczych koron na implantach. Rozwiązanie takie jest korzystniejsze z powodu braku konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów pacjenta. Należy pamiętać, że oszlifowany ząb na zawsze będzie musiał już być umieszczony pod koroną protetyczną.

Zobacz efekty leczenia:

most na tlenku cyrkonu wroclaw

Okrężny most cyrkonowy na własnych zębach i implantach.

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę