Medycyna Estetyczna

Moda na zdrowy młody wygląd na dobre zagościła w naszym otoczeniu. Początkowo wiele osób zaczynało od zabiegów stomatologii estetycznej takich jak: wybielanie zębów, korekt strefy estetycznej uzębienia czy leczenia ortodontycznego w celu poprawienia kształtu ustawienia zębów. Obecnie coraz więcej osób pragnie zatrzymać czas i wyglądać o wiele lat młodziej. W tej sytuacji z pomocą przychodzi młoda gałąź medycyny – medycyna estetyczna. Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej wykonywanymi zabiegami w gabinetach stomatologicznych. Wygładzanie i usuwanie zmarszczek, zmiana kształtu ust coraz częściej są uwieńczeniem całego leczenia stomatologicznego i wykonywane są jako ostatni etap całościowego planu leczenia. Do większości zabiegów medycyny estetycznej używa się 3 preparatów:
  • osocze bogatopłytkowe PRP: jest to materiał pochodzący z odwirowania w wirówce medycznej pobranej krwi pacjenta. Z racji, że jest to materiał allogenny – pochodzący bezpośrednio od pacjenta, nie daje on, praktycznie żadnych powikłań czy uczuleń. Jest stosowany głównie do zabiegów mezoterapii – wampirzego liftingu.
  • kwas hialuronowy: jest to biopolimer naturalnie występujący we wszystkich żywych organizmach. Ciekawostką jest to iż ma on identyczną budowę zarówno u człowieka jak i np. u bakterii. U człowieka jest on składnikiem skóry i ma za zadanie wiązanie cząsteczek wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody. Można to zobrazować tym, że 1 gram kwasu może związać ponad 3 litry wody. Dzięki temu zdrowa młoda skóra jest doskonale napięta i jędrna. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna się obniżać i co jest bezpośrednią przyczyna powstawania zmarszczek i utraty jej napięcia. W medycynie estetycznej żele na bazie kwasu hialuronowego stosowane są głównie do wygładzania zmarszczek i powiększania ust.
  • toksyna botulinowa – botox: jest to toksyna bakteryjna wytwarzana przez beztlenowe bakterieClostridium botulinum, jej działanie polega na porażeniu zakończeń nerwowo-mięśniowych i co za tym idzie na zatrzymaniu kurczliwości mięśni. Działanie takie jest po pewnym czasie odwracalne – kurczliwość wraca stopniowo wraz z tworzeniem się nowych połączeń nerwowo-mięśniowych. Pierwszym zastosowaniem toksyny botulinowej było porażenie mięśni gałki ocznej w leczeniu zeza, następnie zaczęto stosować ją także w zabiegach medycyny estetycznej.
Naszym pacjentom proponujemy pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej w obrębie twarzy. Po prawej stronie widoczne są oferowane przez nas zabiegi, poniżej zaś przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:
  • pierwsza wizyta: lekarz rozpoczyna zabieg od zebrania dokładnego wywiadu medycznego podczas którego ustala ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz poznaje oczekiwania i życzenia pacjenta odnośnie efektów estetycznych. Po ustaleniu zakresu i rodzaju zabiegu lekarz znieczula powierzchniowo pacjenta i planuje miejsca wstrzyknięć. Ostatnim krokiem jest nastrzyknięcie zaplanowanych miejsc i poinstruowanie pacjenta odnośnie sposobu zachowania po zabiegu
Najczęściej zadawane pytania:
  • na czym polega zabieg wygładzania zmarszczek? – zabieg polega na umieszczeniu w okolicy zmarszczki niewielkiej ilości kwasu hialuronowego, substancji naturalnie występującej w zdrowej skórze. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w tkance skórnej niestety zaczyna się obniżać i to powoduje spadek jej jędrności.
  • czym się różni wygładzanie zmarszczek od ich usuwania?– zabieg wygładzania zmarszczek opisany jest powyżej, z grubsza polega on na wypełnieniu zmarszczki kwasem hialuronowym, który wiążąc wodę w skórze przywraca jej jędrność i powoduje wygładzenie zmarszczki. Zabieg usuwania zmarszczek polega na usunięciu przyczyny powstawania takiej zmarszczki, czyli na zablokowaniu kurczliwości mięśnia który swoją aktywnością powoduje powstawanie bruzdy na skórze. Gdy kurczliwość mięśnia zostaje zatrzymana zmarszczka zostaje wygładzona. W niektórych przypadkach pełne wygładzenie uzyskuje się dopiero po dodatkowym ostrzyknięciu zmarszczki wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego.

Usuwanie zmarszczek – A-Botox

Usuwanie zmarszczek, botox wrocław

Wygładzanie zmarszczek – wypełniacze

Wygładzanie zmarszczek Psie Pole

Powiększanie ust

Powiększanie i konturowanie ust

Wolumetria – lifting twarzy

Wolumetria twarzy, lifting Wrocław

Vita-Dent Stomatologia


Stomatolog Wrocław

ul. Nobla 3, Wrocław

tel. 71 750 12 12


Stomatolog Wrocław

Ogrodowa 17, Kiełczów

tel. 71 398 84 88


Stomatolog Wrocław

Powstańców Śląskich 58a/3, Wrocław

tel. 71 750 15 15

Zadbaj o swoje zęby

Wyślij nam wiadomość aby umówić wizytę